Witam, robiłam dzisiaj badania laboratoryjne na tarczyce. Mam 28 lat. Moje wyniki to: TSH 2,810

1 odpowiedzi
Witam, robiłam dzisiaj badania laboratoryjne na tarczyce. Mam 28 lat.

Moje wyniki to:
TSH 2,810 plU/mL (norma: 0.350 - 4,940)
FT4 0,81 ng/dL (norma: 0,70 - 1,48)
FT3 3,05 pg/ml (norma: 1.58 - 3,91)
ATPO <3,0lU/ml (norma: <5,61)
ATG 0,69 IU/mL (norma: <4,11)

Badania mieszczą sie w normie, jednak zastanawiam się czy potrzebna jest dalsza konsultacja z lekarzem. Czy należy zrobić dalsze badania?
Szanowna Pani,
Raczej zalecałabym kontakt z Endokrynologiem. U mlodych kobiet dążymy bowiem do niższego poziomu TSH, dokładniej poniżej 2.5 uIU/ml. Warto przed wizytą albo w jej trakcie wykonać usg tarczycy. Lekarz przeprowadzi wywiad, zbada Panią i zdecyduje czy taki poziom TSH wymaga jedynie obserwacji czy już włączenia leczenia.
Z wyrazami szacunku,
Dr n. med. Natalia Zawada-Kornalewicz
Sugeruję wizytę: Konsultacja endokrynologiczna - 240 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.