Witam, proszę o interpretację wyników Herpes simplex (HSV) 1/2 IgG (F64) (8,3,2) 26,7 Index Wynik

1 odpowiedzi
Witam, proszę o interpretację wyników
Herpes simplex (HSV) 1/2 IgG (F64) (8,3,2) 26,7 Index
Wynik negatywny: <0,9
Wynik graniczny: 0,9-1,1
Wynik pozytywny: >1,1

Herpes simplex (HSV) 1/2 IgM (F65) (8,3,2) <0,5 Index
Wynik negatywny: <0,9
Wynik graniczny: 0,9-1,1
Wynik pozytywny: >1,1

Chlamydia trachomatis IgG (S73) (8,3,2) 12,47 RU/ml
Wynik negatywny: <16,0
Wynik graniczny: 16,0-22,0
Wynik pozytywny: >22,0

Chlamydia trachomatis IgM (S75) (8,3,2) 0,31 Index
Wynik negatywny: <0,8
Wynik graniczny: 0,80-1,1
wynik pozytywny: >1,11
Dzień dobry.
Pytanie jest z zakresu dermatologii, ginekologii, immunologii, wirusologii... Medycyna seksualna nie specjalizuje się w tematach opryszczek, choć zwraca na ewentualne infekcje zrozumiałą uwagę.
Generalnie należy jednak wyraźnie podkreślić, że nie interpretuje się tylko samych wyników, bo to bardzo niepełne.
Badania pracowaniane i laboratoryjne nazywane są tradycyjnie badaniami dodatkowymi, choć wraz z rozwojem diagnostyki w tych dziedzinach ta tradycyjna nazwa już jest nieadekwatna.
Podsumowując: opinia należy do lekarza i obowiązuje ocena całokształtu obrazu klinicznego (wywiad, widzenie Pacjenta, badanie przedmiotowe, przebieg dolegliwości, ewentualne dotychczasowe leczenie, no i oczywiście wyniki testów lab.
Zachęcam do bezpośredniego kontaktu ze specjalistą.
Diagnostyka i terapia "on line" to moim zadaniem nieporozumienie, przynajmniej na obecnym etapie poziomu medycyny i logistyki.
Wygodne, ale zbyt duża jest możliwość błędów i przeoczeń...
Pozdrawiam Noworocznie. JW 1/24