Witam.Problem dotyczy mojej mamy (73 lat) Od dłuższego czasu ma problem...przy kichaniu,gwałtownym

2 odpowiedzi
Witam.Problem dotyczy mojej mamy (73 lat)
Od dłuższego czasu ma problem...przy kichaniu,gwałtownym podniesieniu czegoś lub przy podniesieniu nogi "wyskakuje" jej coś po lewej stronie między piersią a żebrami.Robi sie taki wałek widoczny gołym okiem.Jest bardzo bolesne dla mamy.Po około 5 minutach to co wyskoczyło jest na swoim miejscu.Przez kolejne kilka dni przy kichaniu lub kaszlu w tym miejscu mama odczuwa dość silny ból.
Dzień Dobry, ciężko będzie cokolwiek doradzić bez diagnostyki obrazowej. To może być zarówno mięsień z tendencja do kurczenia się w w/w sytuacjach, jak i coś zupełnie innego, a potencjalnie poważniejszego. Proszę jak najszybciej udać się do lekarza w celu wykonania odpowiedniego badania (rtg / usg / tk). Pozdrawiam Serdecznie

Dzień dobry, tutaj może okazać się niezbędne wykonanie badania obrazowego jak MRI. Pozdrawiam