Witam, problem dotyczy górnej ósemki. Ząb wyrósł w całosci z racji braku szóstki. Niestety zaraz prz

1 odpowiedzi
Problem dotyczy górnej ósemki. Ząb wyrósł w całosci z racji braku szóstki. Niestety zaraz przy dziąsle był zatakowany przez próchnice i gromadził się tam pokarm. Denstystka spiłowała ząb do dziąsła, odbudowała zab na sztyfcie i zaplombowała. Ząb nie bolał nie dawał zadnych oznak. Po jakimś tygodniu zaczeła mnie pobolewać głowa i pół twarzy. Bolała dolna szczeka, po lewej stronie. Ból lokalizowałam w okolicy 4,5,6tki. Wróciłam do dentystki i stwierdziła ze na bank ta 8mka. Na dolnym zebie poprawiła odsłoniętą szyjkę. 8ka została zatruta celem leczenia kanałowego. 2tyg bólu wyjete z zyciorysu. Przyjmowalam antybiotyk i ketonal. Zab został spilowany w jakims stopniu tak by nie stykal się z dolnymi. Zab zostal wyczyszczony doleczony. Niestety w momencie docisku do góry boli. Zwracałam uwage lekarzowi ale tlumaczy to przeciązona ozębną i ze dolegliwosci ustąpią. Minęło pół roku i jak ozębna bolała tak boli. W momencie docisku a ustepuję po. Mam dziwne uczucie własnie po tej stronie. Często boli mnie głowa, oko. Zaraz za uchem miałam powiększone węzły chłonne. Dyskomfort odczuwam także w obrebie 4,5,6tki . Dziwne,że w momcie polożenia się prawej stronie coś ustępuje. Zdjęcie rtg wykluczone z racji ciązy. Myślę nad usunieciem zęba. W którym kierunku szukać pomocy ?
Informacji jest bardzo dużo,ale są nieco niespójne,dlatego trudno postawić diagnozę. Nie jest wykluczone,że właśnie ta ósemka, która wg opisu była bardzo zniszczona przez próchnicę, jest zębem przyczynowym. Kto Pani zalecił antybotykoterapię? Ketona nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży, śmiem twierdzić,że jest bardziej niebezpieczny dla płodu niż zdjęcie rtg wewnątrzustne (podczas wykonywania zdjęcia wewnątrzustnego zakładany jest na brzuch ołowiany fartuch,przez który nie przenikają promienie rtg),natomiast zarówno antybiotyk jak i ketonal przenika do łożyska. Antybiotyk nie jest wskazany jako postępownaie pierwszego rzutu w bólu zęba. Jeżeli ząb ósmy jest przyczynowym,a tego nie mogę stwierdzić na 100%,(ale wielce jest to prawdopodobne),ząb należy usunąć. Leczenie endodontyczne zęba mądrości jest niezwykle skomplikowane,a ze względu na trudny dostęp wręcz często niemożliwe.