Witam, problem dotyczy górnej ósemki. Ząb wyrósł w całosci z racji braku szóstki. Niestety zaraz prz

1 odpowiedzi
Problem dotyczy górnej ósemki. Ząb wyrósł w całosci z racji braku szóstki. Niestety zaraz przy dziąsle był zatakowany przez próchnice i gromadził się tam pokarm. Denstystka spiłowała ząb do dziąsła, odbudowała zab na sztyfcie i zaplombowała. Ząb nie bolał nie dawał zadnych oznak. Po jakimś tygodniu zaczeła mnie pobolewać głowa i pół twarzy. Bolała dolna szczeka, po lewej stronie. Ból lokalizowałam w okolicy 4,5,6tki. Wróciłam do dentystki i stwierdziła ze na bank ta 8mka. Na dolnym zebie poprawiła odsłoniętą szyjkę. 8ka została zatruta celem leczenia kanałowego. 2tyg bólu wyjete z zyciorysu. Przyjmowalam antybiotyk i ketonal. Zab został spilowany w jakims stopniu tak by nie stykal się z dolnymi. Zab zostal wyczyszczony doleczony. Niestety w momencie docisku do góry boli. Zwracałam uwage lekarzowi ale tlumaczy to przeciązona ozębną i ze dolegliwosci ustąpią. Minęło pół roku i jak ozębna bolała tak boli. W momencie docisku a ustepuję po. Mam dziwne uczucie własnie po tej stronie. Często boli mnie głowa, oko. Zaraz za uchem miałam powiększone węzły chłonne. Dyskomfort odczuwam także w obrebie 4,5,6tki . Dziwne,że w momcie polożenia się prawej stronie coś ustępuje. Zdjęcie rtg wykluczone z racji ciązy. Myślę nad usunieciem zęba. W którym kierunku szukać pomocy ?
Dzień dobry, warto byłoby poszerzyć diagnostykę i upewnić się, że okoliczne zęby, o których Pani wspomniała (4,5,6) oraz górne zęby po tej stronie na pewno nie powodują takich dolegliwości, zanim zdecyduje Pani o ekstrakcji ósemki.
W trakcie ciąży wszelkie zabiegi najbezpieczniej wykonywać w II trymestrze.