Witam. Potrzebuję rady lekarza, niewiem co ze sobą dalej zrobić . Mam 20 lat. Zostało mi kilka tygod

4 odpowiedzi
Potrzebuję rady lekarza, niewiem co ze sobą dalej zrobić . Mam 20 lat. Zostało mi kilka tygodni do skończenia szkoły lecz czuje psychicznie że nie daje rady. Ciagle płacze, jest mi smutno. Nie mam ochoty na spotkania ze znajomymi. Czuję że zamykam się w sobie. Najchętniej nie wychodziła bym nigdzie z mieszkania. Niewiem nawet do jakiego mogłabym się zgłosić lekarza :(
Czy to może być początek depresji ?
Dzień dobry,
Opisane objawy mogą świadczyć o początkach depresji chociaż bez obszerniejszego wywiadu nie mogę jej zdiagnozować. Doradzałabym wizytę u lekarza psychiatry, który postawi diagnozę i być może zaleci farmakoterapię. Jeśli odczuwa Pani taką potrzebę to warto także skonsultować się z psychologiem psychoterapeutą, gdyż pomocna mogłaby się okazać psychoterapia lub krótkoterminowe wsparcie. Bardzo dobrze, że szuka Pani pomocy i mam nadzieję, że szybkie rozpoczęcie leczenia pozwoli na powrót do zdrowia w krótkim czasie. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,
Przyczyny Pani samopoczucia mogą być naprawdę różne i żeby móc kierować Panią do konkretnych specjalistów wymagałoby to przeprowadzenia wywiadu i rozeznania w Pani sytuacji. Objawy które Pani opisuje mogą być również reakcją na silny stres który może towarzyszyć nadchodzącym zmianom w Pani życiu. Proponowała bym konsultację z psychologiem i jeżeli po przeprowadzonym wywiadzie psycholog uzna że konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry równie Panią pokieruje. Oczywiście może Pani też w pierwszej kolejności skorzystać z konsultacji z lekarzem. Miejsca które świadczą bezpłatną pomoc w sytuacjach kryzysowych również wynikających ze zmian w Naszym życiu to Ośrodki Interwencji Kryzysowej, zazwyczaj każdy Powiat ma taki Ośrodek lub Punkt konsultacyjny.
Pozdrawiam Serdecznie.
Cześć, moim zdaniem trzeba zweryfikować, co powoduję negatywny stan emocjonalny. (Ciagle płacze, jest mi smutno), być może jest to reakcja na spotęgowany przez umysł problem, jakim jest zmiana (zakończenie szkoły), która już z samego biologicznego punktu widzenia wyzwala pewne reakcje organizmu.Powodów i czynników wpływających na opisane objawy może być naprawdę dużo.
Płacz jest jednym z programów radzenia sobie z emocjami. Brak zrozumienia reakcji naszego organizmu może pogłębiać kolejne negatywne reakcje i wpływać na zachowanie. Przypomina to swego rodzaju efekt domina.
Interpretacja danego problemu wpływa na wybór programu radzenia sobie (wypracowanego w trakcie życia) ,(przy dłużysz okresie tworzy się swego rodzaju schemat zachowania(nawyk), który w podobnych okolicznościach automatycznie będzie się aktywował). Wynik owych zależności (jest oczywiście poprzedzony uruchomieniem procesów poznawczych postrzeganie,wnioskowanie,Ect.) wpływa m.in. na nasze reakcje, myśli, emocje, nastrój -----> zachowanie.
(Nie mam ochoty na spotkania ze znajomymi.
Czuję, że zamykam się w sobie. Najchętniej nie wychodziłabym nigdzie z mieszkania.)

Powyżej przedstawiłem ci tylko moją interpretację z przesłanek, które zostały przedstawione.
aby, rozwiązać twój problem potrzebnych jest więcej informacji.

Kluczem do zdrowia jest zrozumienie naszego problemu i dojście do przyczyny, która go powoduje.
Pod okiem odpowiedniego specjalisty będziesz w stanie wyjść z twoich dolegliwości.
Pozdrawiam Serdecznie :).
Dzień Dobry, doświadcza Pani obniżonego nastroju. Rozumiem, że to Pani dokucza ma wpływ na Pani samopoczucie, aktywności życiowe czy relacje z innymi. Zastanawia się również Pani jaka może być tego przyczyna. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby udać się na wizytę do psychoterapeuty bliżej przyjrzeć się objawom i poznać ich przyczynę.
Życzę powodzenia

Dżesika Choińska