Witam, poszukuję terapeuty, który specjalizuje się w fobiach, a konkretnie Emetofobii, kogoś kto fak

2 odpowiedzi
Witam, poszukuję terapeuty, który specjalizuje się w fobiach, a konkretnie Emetofobii, kogoś kto faktycznie miał styczność z dokładnie tym problemem i pracował z pacjentami z emetofobią. Miałam już wielu psychologów, którzy bagatelizowali ten temat lub nie potrafili mi pomóc.
Dzień dobry, lęk przed wymiotowaniem to objaw zaburzeń o podłożu nerwicowym. Emetofobia często łączy się z lękiem przed dusznością, uduszeniem, chorobą, śmiercią - jest to więc poważny problem. Przyczyną każdego utrzymującego się lęku jest zazwyczaj jakaś trauma, która miała miejsce niedawno lub w okresie dzieciństwa. Warto więc poszukać specjalisty, który zajmie się odczuwanym lękiem kompleksowo, co wymaga też od Pacjenta otwartości, aby otworzyć różne miejsca i sprawdzić różne obszary. Rozmowa nie musi dotyczyć jedynie emetofobii, ale prowadzić też w inne kierunki, również te związane z analizą wydarzeń z dzieciństwa (co nie znaczy, że bagatelizowany jest wówczas problem emetofobii). Co więcej, w związku z tym, że czynnikiem ryzyka w przypadku tego zaburzenia mogą być również schorzenia somatyczne np. związane z układem pokarmowym, problematyczna ciąża z nudnościami, a na emetofobię mogą nakładać się też problemy uzależnieniowe warto według mnie rozważyć terapię długoterminową, gdzie terapeuta będzie mógł współpracować z psychiatrą (czasem może być koniecznie wdrożenie leków) oraz z lekarzem (aby wykluczyć lub w porę zareagować na trudności natury somatycznej). Pozdrawiam serdecznie, Marta Kotarba

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witaj! Rozumiem, jak istotne jest znalezienie terapeuty, który specjalizuje się w konkretnych obszarach i ma doświadczenie w pracy z konkretnymi problemami. Jeśli szukasz terapeuty do pracy z emetofobią zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.