Witam, ponad tydzień temu jak było dosyć slisko wbiegłam w butach do domu i na zakręcie poślizgnęłam

5 odpowiedzi
Witam, ponad tydzień temu jak było dosyć slisko wbiegłam w butach do domu i na zakręcie poślizgnęłam się i z hukiem bardzo mocno upadłam zwłaszcza na lewe kolano. Przez pierwsze 3 minuty ból był bardzo mocny , aż mrożący. Do parunastu godzin miałam uniemożliwony ruch przy zginaniu np schodzeniu po schodach, zakładaniu nogi na nogę. W następnych dniach ból trochę ustał , lecz po dłuższym leżeniu bądz siedzeniu troszkę zakuwa. Co najgorsze nawet przy dotyku kolana w tym miejscu ( wydaje mi się ze jest to pod rzepką) jest ciemny siniak i boli mocno. Przy delikatnym uderzeniu np w sciane zakuwa bardzo mocno przez pare minut. Proszę o radę i z góry dziękuję.
Dzień dobrym warto jest udać się do lekarza, celem wykonania diagnostyki obrazowej. Następnie lekarz zaproponuje leczenie, bądź fizjoterapeuta przedstawi formę leczenia usprawniającego. Diagnostyka jest ważna, ponieważ w kolanie wiele struktur mogło, ale nie musiało uszkodzić się.

Pozdrawiam
mgr Wojciech Szulborski
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Chłodzić i udać się do fizjoterapeuty. Pozdrawiam!
Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty/ osteopaty na wizytę. Koledzy przeprowadzą dokładną diagnostykę i wybiorą odpowiednią formę usprawniania. Jeżeli będą potrzebne inne dodatkowe badania obrazowe to na pewno przekierują. Tak jak kolega napisał wyżej- chłodzić kolano i nie próbować go rozgrzewać. Pozdrawiam serdecznie
Witam, warto udać się do specjalisty jeżeli ból pozostanie i będzie uniemożliwiał dalsze funkcjonowanie. Pozdrawiam.
Dzień dobry przy mechanizmach urazowych zawsze warto zrobić diagnostyke obrazowa i przeprowadzić wizytę u lekarza. Wyklucza to od razu potencjalne uszkodzenia strukturalne. Jeśli uszkodzenia w strukturze zostaną wykluczone sugerowałbym wizytę u fizjoterapeuty w celu zniwelowania dolegliwości. Brak możliwości ruchu przez kilka godzin po urazie może być jak najbardziej uzasadniony z powodu wystąpienia podrażnienia tkanek i struktur okolicznych. Pierwsza struktura która lokalizuje się pod rzepka przychodzaca mi na myśl jest więzadło właściwe rzepki które mogło ulec podrażnieniu. Jednak tak na prawdę bez badania obrazowego na chwilę obecną jest to wróżenie z fusów. Równie dobrze problem może dotyczyć całej rzepki lub stawu rzepkowo-udowego lub jakiejkolwiek innej struktury w kolanie. W takim razie sugerowałbym następująca kolejność wykonania kroków: wizyta u lekarza, diagnostyka obrazowa, wizyta u fizjoterapeuty. Pozdrawiam i życzę zdrowia.