Witam , półtorej miesiąca temu byłem u dentystyczny ponieważ strasznie zaczął boleć mnie ząb (jedynk

2 odpowiedzi
Półtorej miesiąca temu byłem u dentystyczny ponieważ strasznie zaczął boleć mnie ząb (jedynka). Pani powiedziała, ze potrzebne będzie leczenie kanałowe , ale najpierw założy mi lek (jakiś antybiotyk ze sterydem) i dopiero później rozwierci to lekarstwo i zacznie leczenie kanałowe. Dążę do tego, ze chce się zapytać czy to leczenie jest konieczne ponieważ ząb mnie zupełnie nie boli i czy nie wystarczyłaby tylko zwykła plomba, ponieważ gdzieś czytałem, ze jeśli po 3 miesiącach noszenia lekarstwa ząb przestaje boleć to leczenie kanałowe jest zbędne. Czy to prawda ?
Lekarstwo, o którym Pani mówi to tlenek cynku, zakłada się go w sytuacji kiedy ząb nie boli (i nigdy nie bolał) ale próchnica jest na tyle głęboka że nie ma możliwości założenia wypełnienia. W sytuacji kiedy ząb zaczyna boleć, ból jest samoistny, trwa kilka dni, konieczne jest leczenie kanałowe. Ząb przestał boleć ponieważ antybiotyk wyciszył stan zapalny ale go nie wyleczył. Proszę zgłosić się na kontynuację leczenia.

Z tego co zrozumiałem to jeśli został założony antybiotyk (np dexadent) to już został założony do kanału zęba. Skoro do tego doszło to leczenie kanałowe jest już niezbędne.