Witam. Pol roku temu wykonywałam badania na zlecenie lekarza rodzinnego w związku ze złym samopoczuc

1 odpowiedzi
Pol roku temu wykonywałam badania na zlecenie lekarza rodzinnego w związku ze złym samopoczuciem, tyciem i niemożności poradzenia sobie z tym problemem. Ogólne badanie krwi nie wybiegalo poza normy, inaczej było z glukoza 111, homa-ir 3,43 anty-tpo 77, anty-tg 68. Poszłam z tym do endokrynologa, który stwierdził że jest to insulunoopornosc i zaatakowalo tarczyce, że trzeba to leczyć. Jednak, gdy powiedzialam ze biore bioxetin na co dzien, mam wrazenie ze zaczal traktowac mnie inaczej. Nie raz juz sie spotkalam z tym, ze po tej informacji odrazu jestem wrzucana do szuflady hipochondrykow, choc do lekarza chodze raz na rok. Umowil się ze mną na kolejny dzień w celu rozszerzenia diagnostyki, ale "zapimnial" że będzie już na urlopie:-/ później trochę lepiej się poczułam i zostawiłam temat. Teraz niestety chyba wróciło że zdwojoną siłą. Co dzień czuje się bardzo źle. Jestem ciągle nerwowa, rozdrażnienie, a jednocześnie po powrocie z pracy nie mogę sobie poradzić z sennoscia. Po prostu nie ma na to siły i muszę się położyć. Tłumaczyłam sobie to stresem w pracy, ale to się dzieje pomimo tego jak widzę. Często budząc się z tych drzemek mam wrażenie jak by wszystko we mnie drzalo, też tak bywa rano. Po chwili przechodzi. Mam też zawroty głowy i taki dziwny ścisk w żołądku, w klatce aż trudno oddychać, ale to znowu tłumaczę sobie zwyrodnieniami kręgosłupa w części piersiowej i szyjnej. Jednak wszystko to razem skumulowane wyrywa mnie z życia. Proszę mi odpowiedzieć czy to może być ta insulunoopornosc i tarczyca? Czy powinnam wrócić do tego endokrynologa?
W pytaniu poruszanych jest kilka wątków. Odniosę się do wspomnianej kwestii insulinooporności i wzrostu masy ciała. Nie podaje Pani ile wynosi BMI. Jednak uwagi wymaga fakt czy nadwaga lub otyłość poprzedzała zdiagnozowaną insulinooporność. Insulinooporność najczęściej jest skutkiem nieprawidłowej diety, braku aktywności fizycznej- a co za tym idzie nadwagi i otyłości. Innymi przyczynami insulinooporności mogą być zaburzenia hormonalne w tym m.in nadczynność tarczycy, zespół Cushinga. Insulinooporność jest jednym z pierwszych zwiastunów cukrzycy typu 2. Jeśli została zdiagnozowana cukrzyca typu 2 senność, która występuje może być z nią związana. W związku z powyższym powinna Pani udać się do specjalisty diabetologa. Jeśli występuje nadmierne BMI należy poddać się dietoterapii u dietetyka klinicznego.