Witam. Podejrzewam u siebie hipochondrie. Wyskoczyl mi „pryszcz” na czubku glowy lecz nie moglem go

4 odpowiedzi
Witam. Podejrzewam u siebie hipochondrie. Wyskoczyl mi „pryszcz” na czubku glowy lecz nie moglem go zwalczyc. Udalem sie do dermatologa gdyz naczytalem sie ze to czerniak, nie moglem 3 dni spac. Dermatolog uznal ze to nie zagraza zyciu lecz trzeba usunac u chirurga. Chirurg to potwierdzil i umowilismy sie na zabieg jednak ja do dzis nie moge sie uspokoic. Czytam ciagle, cos mnie nie zaboli to juz wpisuje w internet. Mam wrazenie jakby lekarz mnie oszukiwal zebym sie nie stresowal. Nie radze sobie z tym prosze o
Pomoc
Pana zapytanie wymaga konsultacji na żywo lub on-line. Czy reagował Pan już tak kiedyś? Czy taka reakcja jest dla Pana nowością? Jak wcześniej wyglądało dbanie o zdrowie i w chorobie? Kto to robił? Jest wiele pytań.

Witam serdecznie,
Pana niepokój może być spowodowany lękiem o zdrowie. Ważne, że był Pan u lekarza, który wykluczył niepokojące obawy i przekierował do kompetentnej osoby. Pana niepokój może być spowodowany przekonaniami dotyczącymi zmian skórnych, może zdrowia ? To są sugestie, raczej potrzebna byłaby konsultacja psychologiczna, która mogłabym pozwolić zrozumieć swój niepokój.
Życzę zdrowia i pozdrawiam serdecznie,
Agata Jóźwik
Sugeruję konsultację z psychologiem i psychoterapeutą najlepiej na początek w nurcie poznawczo-behawioralnym (skuteczne w leczeniu problemów lękowych). Nie zaszkodzi też wizyta u psychiatry, tyle że ten pewnie zapisze leki, które nie usuną przyczyny, a co najwyżej usuną objawy (silny lęk / niepokój) a chyba nie o same objawy chodzi.
Dzień dobry, prawdopodobnie sprawa się już rozwiązała. Natomiast jeśli w przyszłości powtórzyła by się tak silna, zbyt silna, reakcja emocjonalną, lękowa, to serdecznie zapraszam na hipnotererapię. Jest to metoda szybkiego wyzbycia się lęku i strachu, często pracuje z osobami, które tak jak Pan cierpią z powodu zbyt wysokiego poziomu strachu i stresu. Pozdrawiam,