Witam, podczas chodzenia często strzela mi w stawie skokowym w okolicy prawej kostki raczej po prawe

3 odpowiedzi
Witam, podczas chodzenia często strzela mi w stawie skokowym w okolicy prawej kostki raczej po prawej stronie, kiedy schodzę po schodach to potrafi strzelać co każdy stopień. Zauważyłem ze w większości przypadków strzela kiedy przy kroku pierwsze dotknę podłogi palcami a potem dopiero zejdę piętą i wywołam nacisk. Np. wychodząc po schodach nie zauważam takiego strzelania. Generalnie cały staw wydaje mi się być troszeczeczkę luźniejszy niż lewy. Kiedy kręcę całą stopą kółka to również strzela, natomiast w lewej stopie/kostce jest wszystko okej.
Prawdopodobnie jest niestabilny, zapewne również tkanki miękkie wokół są spięte. Polecam udać się do fizjoterapeuty - zajmie się stawem manualnie i pokaże ćwiczenia do domu. Pozdrawiam!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, z całą pewnością jest to do opracowania przez fizjoterapeutę. Odpowiednio dobrana terapia manualna powinna temu zaradzić. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, może wskazywać to na niestabilność stawową. Powodem tego mogą być osłabione struktury okołostawowe i więzadła. Proszę udać się do fizjoterapeuty w okolicy. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.