Witam. Parę lat temu upadłam na pupę od tamtej pory zaczął się ból i szczypanie między wargami sromo

1 odpowiedzi
Witam. Parę lat temu upadłam na pupę od tamtej pory zaczął się ból i szczypanie między wargami sromowymi mniejszymi.Pod względem chorób jestem czysta,co zauważyłam a czego nigdy nie zapytałam lekarza czy jest możliwe że przemieściła się łechtaczka bo mam coś między wargami sromowymi mniejszymi co boli przy dotyku a pod kapturkiem gdzie powinna być łechtaczka nie widzę żadnej główki tylko dziurka.Ginekolog zawsze badała wziernikiem przez co mogła nie zwrócić na to uwagę.Wstydze się tego pytania żeby nie wyszło że nie znam anatomii swojego ciała.Prosze mi powiedzieć czy to możliwe,ja już nie daję rady.
Dzień dobry,

Przede wszystkim, chciałbym podkreślić, że nie ma powodu do wstydu w związku z zadawaniem pytań dotyczących własnego zdrowia, zwłaszcza gdy doświadcza się dyskomfortu lub bólu. Każde pytanie jest ważne i zasługuje na profesjonalną odpowiedź.

Opisane przez Panią dolegliwości i obawy wymagają bezpośredniego badania przez lekarza ginekologa, który jest w stanie ocenić anatomię i ewentualne zmiany w obrębie narządów płciowych. Przemieszczenie łechtaczki jest bardzo mało prawdopodobne i nie jest znanym medycznie zjawiskiem. Łechtaczka jest organem, którego główna widoczna część znajduje się na przedniej części sromu, ale jej struktura rozciąga się także głębiej wewnętrznie, co może czasami sprawiać trudności w samodzielnej ocenie.

Ból i szczypanie w okolicy narządów płciowych mogą mieć różne przyczyny, w tym urazy, infekcje, zaburzenia ze strony skóry, reakcje alergiczne, czy też inne problemy ginekologiczne. Ważne jest, aby lekarz ginekolog dokonał dokładnego badania klinicznego, które może obejmować nie tylko badanie wziernikiem, ale również bezpośrednie oglądanie i ocenę narządów płciowych zewnętrznych. Może to pomóc w zidentyfikowaniu przyczyny Pani dolegliwości.

Jeśli czuje się Pani nieswojo lub niezrozumiana przez dotychczasowego lekarza, zawsze ma Pani prawo szukać drugiej opinii medycznej. Niektórzy specjaliści mogą specjalizować się w konkretnych problemach ginekologicznych i być może lepiej zrozumieją Pani sytuację.

Zachęcam do otwartego poruszenia tej kwestii przy kolejnej wizycie u ginekologa, wyrażając wszystkie swoje obawy i pytania. Dobry lekarz zrozumie Pani niepokój i dokładnie zbada problem, aby zaproponować odpowiednie leczenie lub dalsze kroki diagnostyczne.

Czy mogę pomóc w jeszcze jakiejś kwestii lub doradzić, jak przygotować się do rozmowy z lekarzem?

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.