Witam, otrzymałam wynik rezonansu magnetycznego oto opis : W serii skanów MRI os kręgosłupa oraz l

2 odpowiedzi
Witam, otrzymałam wynik rezonansu magnetycznego oto opis :
W serii skanów MRI os kręgosłupa oraz lordoza fizjologiczna zachowana.
Wysokość trzonów kręgowych w normie.
Osteofity na przednich i tylnych krawędziach trzonów kręgowych C3-C7.
Na poziomie C3/C4 centralna przepuklina do 2.5mm ucieka korzenie nerwowe i worek oponowy, wielkość strzałkowa kanału kręgowego 13,0mm
Na poziomie C4/C5 centralna przepuklina do 3.5mm ucieka korzenie nerwowe i worek oponowy, wielkość strzałkowa kanału kręgowego 13,0mm
Rdzeń kręgowych bez zmian ogniskowych
Sygnał z tkanek miękkich w normie
Zweżenie lewej tętnicy kregowej
Wniosek: zmiany zwyrodnieniowo-dystroficzne kręgosłupa szyjnego. Hipoplazja lewej tętnicy kregowej .

Od prawie roku odczuwam silny bol w okolicy szyi. Szczególnie przy potylicy. Jest tak silny ze towarzyszy temu bol głowy, zawroty, mroczki w oczach. Niekiedy drętwienie ręki. OtrYmuje nimesil 2xdziennie. I na nos prospan. Zaznaczę ze bol nie był spowodowany żadnym urazem czy wypadkiem. Neurolog twierdzi że to bóle z natury psychicznej.... ale to tylko jej zdanie. Ponieważ nie odczuwam stresu związanego ze swoim życiem. Jestem osobą pogodna, spełniona w życiu. Proszę o rade specjalistów co robić dalej aby przynieść ulgę w bólu a także czy coś poważnego. Pozdrawiam
Problemy z kręgosłupem mogę mieć podłoże psychosomatyczne, ale nie muszą. Warto zastanowić się nad stylem życia, pozycjami w których spędza Pani dużo czasu. Np. w pracy za biurkiem, lub fizycznej wymuszającej powtarzalne ruchy ramion i rąk. Jak spędza Pani czas wolny, czy pojawiają się w nim aktywności rekreacyjne kilka razy w tygodniu. Wizyta u fizjoterapeuty powinna być dla Pani dobrym kierunkowskazem. Otrzyma Pani pomoc w zmniejszeniu napięcia tak gdzie jest go za dużo, oraz wskazówki względem tego co można poprawić w życiu codziennym.

Proszę udać się na zabiegi do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Pozdrawiam!