Witam! Od1.5 mies.odczuwam silny ból nogi od biodra do kolana.Silny ból pojawia się tylko w momencie

4 odpowiedzi
Od1.5 mies.odczuwam silny ból nogi od biodra do kolana.Silny ból pojawia się tylko w momencie wszelkich ruchów skrętnych nogi,przy przekręceniu do wewnątrz,do zewnątrz.W pozycji wyjsciowej nie boli wcale..Lekarz POZ stwierdził entezopatię.Przez tydzien brałam Movalis,niestety nic nie pomógł.Teraz mam zastrzyki Olfen,po nich nastąpiła lekka poprawa.Jednak w dalszym ciągu nie mogę przekręcic nogą , bo "ciągnie"cale udo...W jaki sposób można wyleczyc to schorzenie?
Witam,
Niestety bez badania klinicznego postawienie diagnozy jest niemożliwe. Opisane dolegliwości mogą świadczyć o zaburzeniu mięśniowo-powięziowym, jeżeli ruch czynny (+z oporem) wywołuje największe dolegliwości. Aczkolwiek, należałoby sprawdzić również sam staw biodrowy, wykonać testy na uszkodzenie obrąbka i sprawdzić jego ruchomość, ustawienie miednicy i kręgosłupa. Zalecam udanie się do specjalisty w celu dokładnego badania klinicznego

Szanowna Pani, ból ciągnący w nodze przy ruchu skrętnym może być spowodowany wieloma czynnikami. Ból powstaje poprzez drażnienie receptorów układu nerwowego danej okolicy jednak należy zbadać co jest przyczyną tego podrażnienia. Leki przeciwbólowe wpływają na skutek, a nie na przyczynę bólu. Jeśli faktycznie jest to entezopatia to należy w pierwszej kolejności zbadać poprzez testy funkcjonalne i palpacje, gdzie kumulują się siły działające na dany przyczep mięśniowy co z kolei drażni receptory układu nerwowego tego mięśnia. Polecam udać się do dobrego fizjoterapeuty w celu diagnozy i usunięcia patologicznych napięć z ciała co z dużym prawdopodobienistwem wpłynie na PRZYCZYNĘ Pani bólu.
Pozdrawiam serdecznie
Witam, dotychczasowe leczenie z tego co Pani piszę było tylko objawowe. Należy dokładnie zbadać jaka może być przyczyna bólu, jakie inne testy mogą prowokować ból. Po dokładnym zbadaniu i postawieniu wstępnej diagnozy, można rozpocząć proces leczenia. Przyczyna tego bólu z dużym prawdopodobieństwem dotyczy narządu ruchu, dlatego polecam wybrać się na zabiegi terapii manualnej do zaufanego fizjoterapeuty.
Pozdrawiam
Jarosław Komosa Fizjoterapeuta
W pełni zgadzam się z moimi poprzednikami. Oprócz farmakoterapii należałoby równolegle rozpocząć fizjoterapię. By ją rozpocząć, trzeba wpierw wykonać porządne badanie fizykalne, które ustali przyczynę, a następnie rozpocząć terapię nakierowaną na nią. Wszystkie powyższe sugestie mogą być przyczyną Pani objawów, dlatego przede wszystkim badanie. Każdy fizjoterapeuta powinien być w stanie powiedzieć Pani nieco więcej już na pierwszym spotkaniu.