Witam Od wielu miesięcy szukam pomocy i nikt nie wie co mi dolega, ciągle wysyłano mnie do innych

1 odpowiedzi
Witam

Od wielu miesięcy szukam pomocy i nikt nie wie co mi dolega, ciągle wysyłano mnie do innych specjalistów jak neurolog, laryngolog, ale od początku.

Wszystko zaczęło się w ciąży, zagrożona pęknieciem macicy, cała leżąca i na lekach. Przytyłam połowe swojej przedciążowej wagi - 23 kg. wypało mi 5 dysków, miałam rwe kulszową i problem z mięśniem gruszkowym oraz strzelała mi okropnie szczęka podczas jedzenia.

Kiedy byłam już w szpitalu do porodu w nocy obudził mnie okropny ból zęba nr 7 ( dolny po lewej stronie ) leczony kilka lat kanalowo ( brak zmian OKW, brak dodatkowego kanalu na TK ) stwierdzono jego przeciążenie, możliwe ze ze stresu bo nie wiadomo było w jakim stanie urodzi się dziecko ( ból mnie wybudził ).

I od tego czasu mam straszne problemy...

PO ciąży zaczęłam leczyć zęby ( długie godziny z otwartą buzią podczas kilku reendo ) i każdy leczony mnie boli takim tępym bólem na nagryzanie. bolą mnie kości nad i pod zębami, drętwieją... Czuję zmęczenie tych mieśni, nadal strzela mi szczęka, ale już mniej.. Zęby są przeleczone.

Nie boli mnie tylko po wstaniu, a im dalej w ciągu dnia tym ból jest większy.

Nie wiem gdzie szukać pomocy i czy da się coś z tym zrobić? Czy to na tle nerwowym, jakiś bruksizm, okluzja, staw skroniowy?
Zainteresowało mnie to strzelanie, to jeden z objawów zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego.Słusznie Pani podejrzewa staw. Przypuszczam, że jest pogłębiony zgryz, wymaga to korekty zgryzu, poprzez szlifowanie guzków zębowych zmniejsza się wtedy zaklinowanie zgryzu, myślę, ze potrzebna jest też szyna relaksacyjna. Jeżeli mieszka Pani w okolicy Piły to zapraszam. Jeśli nie to proszę zgłosić się do doświadczonego, starszego protetyka, protetycy zajmują się leczeniem tzw. artropatii czyli zaburzeń funkcjonowania stawy skroniowo-żuchwowego.