Witam.Od wielu lat mam nerwice lekowa.Jestem pod opieką psychiatry I od września 2021 mialam coty

2 odpowiedzi
Witam.Od wielu lat mam nerwice lekowa.Jestem pod opieką psychiatry I od września 2021 mialam
cotygodniowe sesje z psychologiem przez skypa.Na początku sesji było ok.ale Pani jest zwolenniczką schodzenia z lekow.Troche zeszłam ale moje samopoczucie się pogorszyło więc po konsultacji z psychiatra znowu zwiększyłam leki.Wspolprace z Pania psycholog zakończyłam i podjęłam z innym.Czuje się źle, nie mogę sobie poradzić z lekiem że będę miała zawal.Co powinnam robić w czasie ataku.Prosze o wskazowki
Dzień dobry. Z Pani opisu faktycznie wynika, że doświadcza Pani jednego z zaburzeń lękowych. Sugeruję kontakt z psychologiem pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ten nurt terapeutyczny dość dobrze i szybko radzi sobie z tego typu zaburzeniami.
Pozdrawiam

Wygląda na to, że jest Pani przerażona myślą o zawale, a ta bardziej jeszcze wzmacnia uczucie lęku. Jednocześnie zmaga się Pani z trudnościami od wielu lat, co wskazuje na Pani ogromny wysiłek, pracę i determinację w walce o swoje zdrowie. Jak Pani do tej pory dała radę unieść te trudności? Jak po obniżeniu dawki leki i nasileniu objawów Pani przetrwała? Jak wcześniej radziła Pani sobie w takich sytuacjach, kiedy pojawiały się myśli, że może mieć Pani zawał? Może warto, oprócz ustawienia leków, by pasowały, poszukać sposobów, które pomagały do tej pory radzić sobie z trudną sytuacją. Tu może Pani sięgnąć po pomoc psychologa-terapeuty, który razem z Panią poszuka zasobów i opracuje plan działania, który dla Pani będzie najlepszym rozwiązaniem, by myśli nie paraliżowały i by wiedziała, jak sobie radzić w razie trudności.
Mocno wierzę, że wykorzysta Pani swoją siłę i determinację, by zaspokoić swoją potrzebę poczucia się bezpieczną i zdrową.
Moc serdeczności!