Witam Od wczoraj mam mały problem ,mianowicie podczas ćwiczeń na siłowni nagle poczułem dziwne ucz

4 odpowiedzi
Od wczoraj mam mały problem ,mianowicie podczas ćwiczeń na siłowni nagle poczułem dziwne uczucie w brzuchu nad pępkiem.Coś jakby zasysanie brzucha do środka ,jakby ciało obce w brzuchu.Nie czuje w ogóle bólu tylko samo uczucie jest strasznie irytujące.Macałem się po brzuchu ale nic tam nie wykryłem.Czy powinienem dalej wykonywać trening siłowy ,czy może odpuścić na jakiś czas.
Witam
Lepiej to sprawdzić. Może Pan udać się na USG co wykluczy jakieś wewnętrzne urazy bądź dysfunkcje np: przepuklinę. W razie pozytywnych wyników czyli braku dysfunkcji tkankowych w obrazie USG, trzeba iść do fizjoterapeuty, terapeuty manualnego który przebada ciało i będzie w stanie odpowiedzieć skąd takie odczucia i jak im zaradzić. Terapeuta wszystko wytłumaczy i dobierze właściwy trening leczniczy.
Pozdrawiam

Na początek jeśli dalej występuje to uczucie to proszę spróbować rozluźnić mięśnie brzucha. Być może za silny był skurcz albo mięśnie niedostatecznie rozgrzane do takiego wysiłku siłowego. Jeśli nadal się utrzymuje warto udać się do specjalisty na badanie by wykluczyć przepuklinę brzuszną lub inny poważniejszy problem.
Dzień Dobry
W tej sytuacji niezbędne będzie USG by wykluczyć ewentualne przeciwskazania do terapii wisceralnej. Jako sportowiec wiem jak ciężko odpuścić sobie trening gdy coś się z nami dzieje, jednak warto zadbać o nasze zdrowie. Trening siłowy nie jest w tym.wypadku wskazany ale joga czy zdrowy kręgosłup ( po omówieniu problemu z prowadzącym) Jak najbardziej.
W razie pytań, zapraszam do kontaktu.
Oczywiście te ćwiczenia, w których pojawia się dyskomfort zawiesić na 2-3 tygodnie zupełnie. Po tym czasie zrobić trening kontrolny. Jeśli dyskomfort powróci wtedy diagnostyka USG etc.
Czasem to lekkie naciągniecie lub zupełnie inny problem.Obserwować ewentualnie kontaktować się z lekarzem internistą gdyby wystąpiły inne nadprogramowe dolegliwości (ból w spoczynku, gorączka i inne niepokojące objawy)Tyle można doradzić na odległość:) Pozdrawiam