Witam, od ponad 2 miesięcy wyczuwam guzka na środku karku, zachodzącego na prawą stronę. Jest on ni

1 odpowiedzi
Od ponad 2 miesięcy wyczuwam guzka na środku karku, zachodzącego na prawą stronę. Jest on niewidoczny, ale wyczuwalny pod skórą. Czasem mam wrażenie ucisku w tej okolicy. Do tego dochodzą zaburzenia czucia - lewego przedramienia i lewego podudzia (nie wiem czy ma to związek z tym guzkiem), innych dolegliwości z tym związanych raczej nie zauważam, ale martwi mnie położenie tej zmiany. W związku z tym miałem wykonany rezonans magnetyczny głowy z kontrastem i kręgosłupa szyjnego. W badaniach tych nie wyszły żadne nieprawidłowości. Problem w tym, że na skierowaniach jako powód wypisane były odpowiednio bóle głowy i podejrzenie dyskopatii. W związku z tym mam wątpliwości czy w obu badanich guzek ten mógł zostać pominięty, nieopisany. Byłem również na USG karku, na którym lekarz powiedział, że nie jest to żaden kaszak, włókniak czy też tłuszczak. Jego zdaniem może to być pogrubiony mięsień przykręgosłupowy albo coś innego.. No właśnie, albo. To mnie martwi, czy istnieje możliwość, że jest to jakaś zmiana nowotworowa? Mam oba badania na płytkach. Do kogo mógłbym się zwrócić celem obejrzenia tych zdjęć, bądź ponownego opisu stricte okolic karku. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Jesli est to guzek wyczuwalny w tkankach miękkich to iść do chirurga .dodatkowo do neurologa co myśli o lokalizacji zmiany- być może wyrostek kolczysty kręgu jest guzek wg pani.i rezonansu I usg nic nie wykazują ...więc wydaje mi się że sprawa jest być może banalna tylko wyolbrzymiona pani wyobraźnia. Ale dla spokoju opinia chirurga neurologa byłaby zalecana moim zdaniem