Witam. Od ponad 2,5 roku zmagam się z zaburzeniami libido i erekcji. Na początku wziąłem prohormon o

1 odpowiedzi
Witam. Od ponad 2,5 roku zmagam się z zaburzeniami libido i erekcji. Na początku wziąłem prohormon o nazwie alpha one i od tamtej pory mam zaburzenia, następnie wziąłem ostaryne z myślą poprawy libido i okazało się ze jeszcze bardziej zaburzyło to moje libido. Teraz od 2 lat mam libido działające raz na dwa tygodnie gdzieś przy czym są problemy z erekcją, nie występuje pełny wzwód. Badania robiłem takie, jak :tsh 3gen w normie, wolna tyroksyna w normie, kortyzol w normie, prolaktyna w normie, testosteron w normie, dhea-s w normie. Jak widać wszystko w granicach normy, jaka może być przyczyna tych zaburzeń, jakie leczenie by mogło pomóc? Czy, już do końca życia nie będę, mógł uprawiać seksu? Doktor wyraźnie powiedziała ze w przyczynach hormonów można już, nie szukać winy. Więc dlaczego problem występuje?
Jeżeli wykluczono u Pana przyczynę hormonalną warto byłoby udać się do psychologa seksuologa na pogłębiony wywiad, który mógłby naprowadzić na powody natury psychologicznej i zaproponować dalszą terapię psychoseksuologiczną. Psychoterapia jest skutecznym narzędziem pomocnym z zaburzeniami libido i/lub erekcji.