Witam. Od pół roku bolą mnie nogi mam fascykulacje łydek, palenie w stopach palcach, przy chodzeni

1 odpowiedzi
Witam.
Od pół roku bolą mnie nogi mam fascykulacje łydek, palenie w stopach palcach, przy chodzeniu itp. Żyły, kręgosłup wykluczone badaniami. Multum badań krwi wszytsko w normie. Badanie neurologiczne(młotki, wskaźniki itp) w normie.
Tydzień temu neurolog zlecił badanie witamin z grupy B i paru innych badan.
Wynik witaminy B6 3x ponad normę 370 przy normie do 110.
Niestety na następna wizytę u neurologa muszę czekać 2miesiace.
Przez ostatnie 40dni brałem magnez z witamina B6. 40mg pirodyksyny dziennie.
Nie zauważyłem aby nogi mnie przez to bolały bardziej czy też żebym miał jakieś neurologiczne schorzenia przez nadmiar B6.
I teraz pytanie . Lekarz rodzinny chce abym przez tydzień brał GABAPENTIN 300mg 3 razy dziennie. Wedlug niej jeśli nogi bolą przez uszkodzenia nerwów przez nadmiar B6 to GABAPENTIN pomoże i będziemy wiedzieć że to przez nadmiar B6.
Nogi bolały mnie zanim zacząłem stosować magnez z B6- Czy to możliwe żeby przedawkować witaminę B6 z samego jedzenia? ( nie brałem żadnych leków ani żadnych suplementów z B6)
Boję się brać GABAPENTIN bo ma bardzo dużo skutków ubocznych, moze uszkodzić białe krwinki i wątrobę. Z tego co widziałem działanie terapeutyczne GABAPENTIN wykazuje po 2-6 tygodniach więc dlaczego doktorka chce sprawdzić swoją teze dając mi GABAPENTIN na 10dni. Czytałem też że nie wszystkim osobom z uszkodzeniami nerwow przez nadmiar B6, GABAPENTIN pomaga. Proszę o pomoc
Wątpię aby powodem było przedawkowanie witamin ale proszę odstawić suplementy b6. Gabapentin jest świetnym lekiem łagodzącym bóle przewlekłe ale fatycznie jest to lek do stosowanie przewlekłego a nie 10 dni.