Witam, od pewnego czasu jestem bardzo rozdrażniona. Odczuwam ciągły niepokój, jestem płaczliwa. Obj

3 odpowiedzi
Od pewnego czasu jestem bardzo rozdrażniona. Odczuwam ciągły niepokój, jestem płaczliwa. Objawy te nasilone są zaraz po wstaniu oraz późnym wieczorem. Czuje się jak przed ważnym egzaminem, który bardzo mnie stresuje.
Pojawia się również strach, a nawet lęk. Próbuje nad tym panować ale nie zawsze jest to możliwe. Ciągle myślę, że on powróci więc jestem wciąż zestresowana.
Badania podstawowe, hormonalne, tarczycowe w normie.
Czy pomocy należy szukać u psychologa czy może to być inna przypadłość? Jak sobie poradzić podczas oczekiwania na wizytę u specjalisty?
mgr Karolina Saternus-Piech
Psycholog, Psychoterapeuta certyfikowany
Katowice
Witam,
jak najbardziej - zachęcam do skonsultowania się z psychologiem/ psychoterapeutą.
Świetnie, że zrobiła Pani badania, jest to krok do przodu w diagnostyce.
Proszę pamiętać, że psycholog, bądź psychoterapeuta są osobami, które dbają o Pani dobro - są po to, by Pani pomóc (choć może to brzmi trywialnie).
Pytanie, czego się Pani obawia w kontakcie ze specjalistą? Proszę mieć na uwadze, że większość osób odczuwa na początku dyskomfort związany z mówieniem o sobie obcej osobie. W czasie, kiedy będzie Pani zdobywała zaufanie (a po stronie psychologa, jest stworzenie Pani takich warunków, by czuła się Pani bezpiecznie w kontakcie), ten dyskomfort będzie coraz to mniejszy.

Życzę odwagi,
Karolina Saternus

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
mgr Barbara Róża Kaczkowska
Psycholog, Psychoterapeuta
Piaseczno
Dzień dobry, lęk przed nieznanym jest zrozumiały i naturalny. Proszę spróbować umówić się sama ze sobą, że podejmie Pani decyzję PO pierwszym spotkaniu, a nie PRZED. Zwykle pierwsza wizyta jest zapoznawcza, bez dotykania bolesnych obszarów. Daje jednak potrzebną dozę informacji, czy chce Pani z tą osobą spotkać się jeszcze raz. Powodzenia, Barbara Kaczkowska
Dzień dobry,
opisane objawy mogą świadczyć o problemie związanym ze zdrowiem psychicznym. Zachęcam zatem do spotkania z psychologiem, aby dokonać diagnozy. Do momentu wizyty zachęcam do podjęcia technik relaksacyjnych, które pomagają wyciszyć myśli i emocje.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,
Joanna Szlasa-Więczaszek

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.