Witam. Od kilkunastu lat mam tępy ból w okolicy dołeczka Wenus. Wykonywane od ortopedy ćwiczenia pot

2 odpowiedzi
Witam. Od kilkunastu lat mam tępy ból w okolicy dołeczka Wenus. Wykonywane od ortopedy ćwiczenia potęgują napięcie mięśnia pośladkowego nogi prawej. Noszę zalecone przez tegoż lekarza wkładki w bucie lewym( prawdopodobnie krótsza lewa noga), jednakże ból nie ustępuje. Ortopeda nie mierzył długości nóg, jedynie dobrał wkładkę "na oko", co nie bardzo mnie przekonuje. Poszukuję specjalisty, który potrafi znaleźć przyczynę bólu- zbadać położenie miednicy, talerzy i kolców biodrowych, sprawdzić czy miednica nie jest zrotowana oraz znaleźć przyczynę wzmożonego napięcia mięśnia po stronie prawej. Mam spore problemy z żołądkiem i jelitami (co być może ma bezpośredni wpływ) toteż dobrze byłoby, aby dana osoba znała się np na terapii wisceralnej. Miałam robionych kilka rezonansów, które podobno nie wykazały nic poważnego ( ostre ustawienie kości krzyżowej, dyskretne lewostronne skrzywienie kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe dysku l4). Szukam kogoś, kto jest w stanie mi pomóc. Żaden z poprzednich fizjoterapeutów nawet nie badał zależności 'krótszej ' nogi a ustawienia miednicy, wzmożonego napięcia mięśnia oraz innych możliwych przyczyn bólu. Fajnie byłoby gdyby ktoś taki przyjmował w Białymstoku. Pozdrawiam
Dzień dobry,
opisywane przez Panią dolegliwości wymagają szczegółowej diagnostyki i leczenia przyczyny problemu. Zaburzenia gastryczne mogą mieć wpływ na trwający problem. Warto temu się przyjrzeć i dokładnie zróżnicować w badaniu. Polecam udać się do fizjoterapeuty, który wykona szczegółowe badanie postawy, a także trwających dolegliwości bólowych oraz gastrycznych.
Pozdrawiam!

Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Pozdrawiam!