Witam, od kilku tygodni odczuwam dokuczliwy ból w klatce piersiowej z prawej strony, co jak przypusz

2 odpowiedzi
Od kilku tygodni odczuwam dokuczliwy ból w klatce piersiowej z prawej strony, co jak przypuszczam, jest związane z przeciążeniem kręgosłupa piersiowego.. Pracuję w biurze i siedzę 8 godzin dziennie obrócona w lewo, ponieważ tak mam ustawiony monitor. Ból zaczął się gdy trzepałam rano kołdrę i miałam ręce uniesione w górę- wtedy coś między łopatkami mi przeskoczyło i cała prawa strona stała się napięta a mięśnie jak kamienie. Miałam już kilka razy masaż ale ból się utrzymuje. Co robić i jakie metody fizjoterapii będą dla mnie najlepsze?
Jeśli zablokowany jest któryś staw międzykręgowy lub zebrowo-kręgowy to masaż mógłby pomoc ale jako przygotowanie do zabiegu manipulacji. Pytała Pani o metody, ich jest bardzo dużo i tylko ktoś kto umie je dobrze połączyć będzie miał efekty. Najlepiej osteopatia lub terapia manualna.

Fizjoterapeuci pracują różnymi metodami. Masaż jest jednym najprostszych metod oddziaływania, nie zawsze jest skuteczny. Proszę skonsultować się z doświadczonym fizjoterapeutą. Tymczasowo można spróbować ćwiczeń: youtube.com/watch?v=AIOjXg7egdc
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki