Witam. Od kilku lat mam problemy z kręgosłupem lędźwiowym i piersiowym. Choć przyznam szczerze że cz

1 odpowiedzi
Od kilku lat mam problemy z kręgosłupem lędźwiowym i piersiowym. Choć przyznam szczerze że częściej dokucza lędźwiowy ( ból, częste rwy kulszowe). Parę dni temu odebrałam wynik RTG i nie wiem czy się martwić czy nie :) wynik RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego:
Rotacyjna kręgosłupa lędźwiowego. Poziome ustawienie kości krzyżowej. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej na poziomie L5-S1 - cechy dyskopatii. Trzony kręgowe wykazują zmiany zwyrodnieniowe pod postacią drobnych osteofitów na krawędziach nośnych. Pojedyńcze guzki Schmorla w kręgach od L1 do L4.
Zaznaczę jeszcze że termin do neurologa to styczeń :)
Jedyne czym ja bym się martwił to kością krzyżową. reszta moze ale nie musi dawać objawów. Kość ta ma bardzo duże znaczenie dla układu ciśnień w miednicy mniejszej oraz napięć więzadeł chociażby stawu krzyżowo biodrowego co może imitować rwy kulszowe, a nimi nie jest. Dużo można zrobić z takimi problemami w gabinecie terapeuty manualnego.
Zapraszam do gabinetu.