Witam od jakiegoś czasu zauważyłem że w prawym kolanie gdy zginam je to strzela i czuć jak by w środ

2 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu zauważyłem że w prawym kolanie gdy zginam je to strzela i czuć jak by w środku coś przeskakiwało gdy dotykam tam ręką i zginam kolano też czuć jakieś przeskakiwania bardziej tak po wewnętrznej stronie, co to może byc dodam że gram w piłkę nożną 4 treningi tygodniowo plus mecz ostatnio borykałem się z gęsią stopką w tej nodze i jeszcze czasem po większym wysiłku czuje to
Witam, Problem może dotyczyć łąkotek, jednak za mało jest informacji, aby to jednoznacznie potwiedzić. Sugeruję konsultację u ortopedy, który oceni struktury stawowe kolana. Można też spróbować skonsultować się z fizjoterapeutą: moi koledzy i koleżanki po fachu z pewnością pomogą w procesie diagnostyki i usprawnia. Może się okazać, że konieczne jest wykonanie badań obrazowych, ale o tym niech decyduje ktoś, kto Pana zbada.

Najprawdopodobniej problem można będzie rozwiązać zachowawczo (nie ma wyraźnego ostrego bólu, czy ograniczenia ruchu które wskazywałoby na problem strukturalny). W pierwszej kolejności proponuję udać się do fizjoterapeuty (ocena/ diagnostyka czynnościowa funkcjonalna) - to ten specjalista wg mnie powinien być brany pod uwagę w pierwszej kolejności w Twoim przypadku.