Witam od jakiegoś czasu dzieje się cos dziwnego a niepotrafie już sobie z tym poradzić sama... Chodz

6 odpowiedzi
Witam od jakiegoś czasu dzieje się cos dziwnego a niepotrafie już sobie z tym poradzić sama... Chodzi o to że czuje się dziwnie ciągle jest mi niedobrze nagle przyspiesza mi serce mam wrażenie ze zaraz wyskoczy jest mi tez słabo. Nie mam ochoty, żeby się uśmiechać, rozmawiać chętnie bym nigdzie nie wychodziła. Ostatnio ciągle jestem zamyślona ktoś do mnie mówi a ja wogóle w innym świecie nie wiem jak to mogę bardziej opisać kupiłam tabletki Valused i trochę jest lepiej, ale nie wiem, czy dobrze robię biorąc tabletki nie konsultując z lekarzem :/ problemy są, ale kto ich nie ma, chociaż ostatnio jest ich coraz więcej. Niemogę tez z nikim o tym porozmawiać do lekarza taż nie mogę iść bardzo proszę o pomoc.
Dzień dobry. Wspomina Pani, że ma Pani poczucie przytłoczenia aktualną sytuacją - problemy się nawarstwiają, odczuwa Pani fizyczne skutki obciążenia psychicznego. Ponadto pisze Pani, że nie odczuwa Pani wsparcia ze strony otoczenia. Z czego wynika niemożność skorzystania z wizyty lekarskiej? Warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym i zbadać możliwą przyczynę objawów fizycznych. Pani dolegliwości cielesne mogą być jednak wynikiem poczucia zbyt dużego obciążenia psychicznego. Polecam skonsultowanie się z psychologiem. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
branie jakichkolwiek leków czy suplementów diety bez konsultacji lekarza jest wysoce ryzykowne. Proszę jednak przemyśleć i może skonsultować się z lekarzem rodzinnym w celu zrobienia podstawowych badań i ewentualnego wykluczenia jakiś chorób lub infekcji. Natomiast od strony psychologicznej - emocjonalnej, warto umówić się na konsultację z psychologiem - terapeutą, gdyż to co Pani opisuje może wynikać z wielu różnych spraw dotyczących życia w przeszłości jak i aktualnie. Gorąco zapraszam do zapisów na konsultacje.
Witam. Opisywane przez Panią objawy bliskie są doświadczaniu napadów lęku. Jednak dokładną diagnozę powinien przeprowadzić lekarz psychiatra. Na pewno warto też umówić się na rozmowę z psychologiem/psychoterapeutą, który pomoże zrozumieć przez co Pani aktualnie przechodzi i określi, jaki rodzaj pomocy będzie dla Pani najbardziej skuteczny. Może Pani skorzystać z konsultacji on-line, wielu psychoterapeutów oferuje taką usługę. Zachęcam do poszukania pomocy jak najszybciej, żeby nie dopuścić do pogłębiania się Pani stanu.
Pozdrawiam Panią
Dzień dobry,

Z tego co wnioskuję z opisu mogą być to objawy nerwicy, która różni się od standardowych zakłóceń samopoczucia, objawia się podobnie, głównie tym, że ma ona charakter nawracający pomimo braku działania czynnika wyzwalającego.
Objawy nerwicowe przejawiają się głównie w sferze psychicznej, a dodatkowo mogą przejawiać się w postaci różnych zakłóceń fizycznych.
Jest to oczywiście hipoteza ponieważ aby postawić diagnozę trzeba zgłosić się do specjalisty, psychiatry bardz psychologa. Do czego Panią zachecam.

Pozdawiam
Dagmara Maćkiewicz
Dzień dobry,
Pisze Pani „ciągle jest mi niedobrze nagle przyspiesza mi serce mam wrażenie ze zaraz wyskoczy jest mi tez słabo”– oprócz konsultacji z psychologiem rekomendowałabym wizytę u lekarza rodzinnego (podstawowej opieki zdrowotnej). Zauważyła Pani, że objawy narastają od jakiegoś czasu, do tego stopnia, że nie wie Pani co się dzieje i czuje, że nie jest w stanie normalnie funkcjonować i radzić sobie. Objawy, które Pani opisuje, wpisują się w różne stany: lękowe, związane ze stresem (np. przeciążenie trudnymi sytuacjami, mogące przyczyniać się do występowania objawów psychosomatycznych), zaburzenia hormonalne (nadczynność tarczycy – m.in. osłabienie, kołatanie serca i zaburzenia rytmu, zaburzenia snu, drażliwość, podenerwowanie), nadciśnienie i inne, byłoby nieprofesjonalne i nieetyczne diagnozować Panią na podstawie jednej wiadomości. Problemy, stres, brak wsparcia w otoczeniu (niemożność porozmawiania o swoich kłopotach z kimś bliskim, życzliwym i zaufanym) plus sposoby radzenia sobie, które są niewystarczające i zawodzą, mają prawo przynieść konsekwencje w postaci, którą Pani opisuje. Pisze Pani „Nie mogę tez z nikim o tym porozmawiać do lekarza taż nie mogę iść bardzo proszę o pomoc”. Może warto rozważyć konsultację online, by podjąć dalsze decyzje co do sposobu uzyskania pomocy. Pozdrawiam serdecznie.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,

Takie dolegliwości najlepiej i najbezpieczniej skonsultować z lekarzem. Może to być na początek lekarz pierwszego kontaktu, ale - po opisanych przez panią stanach, zachowaniach, odczuciach - dobrze byłoby, gdyby skonsultowała się pani z psychiatrą. Przy wdrożeniu odpowiednich leków i zaangażowaniu się w terapię, można oczekiwać polepszenia stanu pani zdrowia. Zachęcam do działania.

Z poważaniem, Magdalena Pstrągowska