Witam. Od dwóch lat cierpię na nawracający ból (uczucie parzenia,kłucie, tępy ból, promieniuje do pr

2 odpowiedzi
Witam. Od dwóch lat cierpię na nawracający ból (uczucie parzenia,kłucie, tępy ból, promieniuje do prawej nogi, od pachwiny do kolana, przednia i wewnętrzna cześć uda) prawej okolicy pachwiny, podbrzusza, okolice wyrostka (zapalenie wyrostka przewlekłe - pół roku temu usunięcie, jednak bóle wróciły). Ból co jakiś czas powraca. Po wielu badaniach diagnoza entezopatia mięśnia krawieckiego (usg i wizyta u ortopedy). Nerw skóry boczny uda przechodzi przy zbrzękniętych tkankach.W listopadzie 2020r. podczas usg miałam wykonany zastrzyk, blokadę tego miejsca. Po zastrzyku objawy nasiliły się. Trwały około tygodnia i ustały. co jakiś czas bóle nawracają. Od paru dni ból się bardzo nasilił i nie ustaje, parzy, boli, kłuje od pachwiny do kolana, przednia i wewnętrzna część uda, usg jamy brzusznej i pachwiny bez zmian, lekarz rodzinny przepisał mi lek Opo-Napro - niestety nic nie pomaga). Niezależnie od tego czy siedzę czy się poruszam. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.Wynik kręgosłupa lędźwiowego. Na poziomie VL4/Vl5 niewielka okrężna wypuklina krążka międzykręgowego uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego i zwężająca światło otworów międzykręgowych dla korzeni nerwów rdzeniowych . Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi 14.5 mm.Na poziomie VL5/VS1 okrężna wypuklina krążka między kręgowego uciskająca przednią powierzchnię worka oponowego i zwężająca światło otworów międzykręgowych dla korzeni nerwów rdzeniowych, z niewielkim uciskiem lewego. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego wynosi 12mm. W trzonie VTh11 dwa drobne ogniska tłuszczowego zwyrodnienia szpiku śr. 7mm.Bardzo proszę o informację czy nieprawidłowości w badaniach mogą być przyczyną tak silnych bóli. Co może pomóc? Jestem kobietą, mam 40 lat. Pozdrawiam serdecznie. Monika
Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
Dzień dobry. Proszę udać się do fizjoterapeuty lub osteopaty. Koledzy przeprowadzą dokładną diagnostykę i wprowadzą odpowiednie leczenie. Wynik rezonansu jest tylko i wyłącznie pomocą w diagnostyce a nie samą w sobie diagnozą. Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie. Przy tego typu objawach często niezbędna jest wizyta u fizjoterapeuty i/lub osteopaty. Specjaliści tego typu w większości przypadków przeprowadzają na pierwszej wizycie szeroki wywiad, po czym stosują testy kliniczne, które pozwolą ustalić, jakie działania podjąć w przypadku konkretnych dolegliwości. Sam wynik rezonansu często nie koleruje z objawami i tym co znajdzie w badaniu terapeuta. Kilka tygodniu po usunięciu wyrostka robaczkowego wymagana jest praca z blizną oraz ćwiczenia w celu zaopatrzenia okolicy pozabiegowej. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia