Witam. Od dwóch lat borykam się z zawrotami głowy, a od kilku miesięcy z gulą w gardle. Dotychczasow

2 odpowiedzi
Witam. Od dwóch lat borykam się z zawrotami głowy, a od kilku miesięcy z gulą w gardle. Dotychczasowe badania: tomografia i rezonans głowy, konsultacje neurologiczna, laryngologiczna, okulistyczna, kardiologiczna, ginekologiczna, rtg odcinka szyjnego i klatki nic nie wykazały. Jedynie endokrynolog wykrył u mnie podwyższony poziom glukozy i insuliny i biorę na to leki,ale problem nie zniknął. Nie przyjmuje żadnych leków na uspokojenie oprócz Afobamu doraźnie. A piszę teraz bo zawroty raz są a raz nie ma i teraz wróciły tak,że naprawdę jest mi ciężko funkcjonować,bo się boję że w końcu się przewróce. Nie czuje ani przygnębienia,czy smutku,ani depresji, to właśnie te objawy wywołują u mnie lęk, bo nie wiem co może się ze mną stać. Psychiatra, u którego byłam proponował półroczne przyjmowanie leku,ale to wyklucza planowanie ciąży. Do kogo mam się udać? Czy naprawdę nie ma metody i leków,żebym mogła wrócić do zdrowia?
Witam, objawy, które Pani opisuje mogą mieć wiele źródeł i zwiastować różne problemy zdrowotne. Z tego co Pani napisała wynika, że wykluczone zostały ich najczęstsze przyczyny medyczne. Polecałabym umówić się na konsultację psychologiczną - opisane objawy mogą świadczyć np. o zaburzeniach lękowych pod postacią somatyczną lub innych trudnościach natury psychologicznej. Warto byłoby sprawdzić czy właśnie tu nie leży problem, w którego rozwiązaniu pomocna może być psychoterapia, być może nawet bez farmakoterapii. Proszę pamiętać, że nic nie zastąpi wizyty u specjalisty a diagnoza przez internet jest niemożliwa. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Witam Panią,
Wykluczyła Pani podłoże patologii somatycznej - przeprowadzając tak dokładną diagnostykę.

W Pani stanie proponowałabym wizytę u psychologa.
Objawy tj. skurcz gardła (tzw. odczuwana gula w gardle) czy ustawiczne zawory głowy mogą zdecydowanie Panią niepokoić wywołując narastające uczucie lęku, co jeszcze mocniej może pogłębiać zespół paniki.

Myślę, że powinna Pani zasięgnąć opinii psychologa (poddać się badaniu psychologicznemu) a następnie zastanowić się nad możliwością podjęcia psychoterapii.

Pani dolegliwości czegoś są "sygnałem". Wynikają z Pani (nawet nie w pełni uświadomionego) przeżywania.
Rozwiązaniem i możliwością zrozumienia tego co się dzieje z Panią jest psychoterapia.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia,
Karolina Palczewska