Witam Od dłuższego czasu mam problem z łokciem prawej ręki. Odczuwam silne bóle przy zginaniu I pod

2 odpowiedzi
Od dłuższego czasu mam problem z łokciem prawej ręki. Odczuwam silne bóle przy zginaniu I podnoszeniu, ból promieniuje na przedramie, często czuje ból jak nie obciążam ręki. Jakie badanie powinienem wykonać?
Dzień dobry,
proponuję udać się do doświadczonego fizjoterapeuty, który przeprowadzi dokładny wywiad oraz badanie fizykalne. Bardzo prawdopodobne, że to wystarczy aby znaleźć przyczynę problemu oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. W razie potrzeby specjalista pokieruje na dalszą diagnostykę.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

niestety pytanie jest bardzo nieprecyzyjne, ponieważ nie podał/a Pan / Pani informacji gdzie dokładnie może boleć. Z objawów może to być łokieć tenisisty/golfisty. W celu dokładniejszego oszacowania problemu należy:
1. Wykonać badanie funkcjonalne szyi wraz z testami naciągowymi oraz barku i łopatki. Takie badania wykonują fizjoterapeuci zwłaszcza Terapeuci Manualni.
2. Udać się do ortopedy / fizjoterapeuty który wykona USG okolicy bólowej, dzięki czemu potwierdzimy: problem z nerwem lub stan zapalny przyczepów mięśniowych.
3. Wprowadzenie odpowiedniej terapii. Na pewno bym odrazu nie korzystał z leków p-bólowych i zapalnych bo mogą one po czasie tylko pogorszyć objawy. To samo tyczy się "blokady" sterydowej.
4. W zależności od diagnozy wprowadzenie leczenia oraz ćwiczeń stabilizacyjnych.

Podpierając się badaniami naukowymi oraz doświadczeniem bardzo często za problemy w łokciu odpowiada szyja albo nie stabilny st. barkowy lub łopatka.

Pozdrawiam i powodzenia w razie pytań zapraszam do kontaktu. Mogę wskazać w Pańskiej okolicy osobę, która pomoże w diagnozie.

Maciej Podstawa