Witam. Od dłuższego czasu dokucza mi ból pachwiny, który promieniuje do nogi, dużego palca u stopy

2 odpowiedzi
Witam.
Od dłuższego czasu dokucza mi ból pachwiny, który promieniuje do nogi, dużego palca u stopy i kciuka,dłoni i również drętwienie. Dodatkowo czuje ból pod posladkiem blisko kości, przede wszystkim podczas siedzenia. Jest to na tyle nieprzyjemne że przyzwyczaiłem się do siedzenia na lewym pośladku. Mrowienie I czasem pieczenie w całej nodze, nie mogę wyprostować nogi Ale raczej ten symptom jest rzadki. Czasami dodatkowo ból biodra i ból narządów plciowych. Rtg biodra nic nie wykazał, tomografia jamy brzusznej nic, usg jąder nic. Dodatkowo był wykonany MR odcinka ledzwiowo-krzyzowego (na poziomie L5-S1 centralny boczne uwypuklenie krążka mk penetruje do zachylkow kanału kręgowego I spłyca ich swiatlo). Neurolog przepisał leki i skierowanie na fizjoterapie Ale raczej dotycząca bólu pleców. Bol ten utrzymuje się od 4 miesięcy, jednak od miesiaca bardziej sie nasilil tak że nie mogę funkcjonować. Nie mam nadwagi, wcześniej bardzo aktywny tryb życia. Nie wiem czy to ważne Ale od mniej więcej tego samego czasy problem z jelitami, brzuchem (prawdopodobnie ibs)
Czy to może być jeszcze coś innego? raczej zmartwilo mnie to ze lekarz nie zainteresowal sie tym na tyle ile powinien, dlatego jeszcze tutaj opisuje swoją sytuację.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry, należy udać się do dobrego fizjoterapeuty, który wykona odpowiednie testy funkcjonalne i znajdzie przyczynę występujących objawów. Prawdopodobne jest to niewłaściwe napięcie mięśnia gruszkowatego więc możemy mieć do czynienia z zespołem mięśnia gruszkowatego, ale to tylko pierwsze moje skojarzenie - podkreślam, że aby postawić diagnozę należy udać się do fizjoterapeuty. Między innymi zła technika uprawianego sportu może rozwijać tę jednostkę chorobową. Po trafnie postawionej diagnozie oraz poprawnie przeprowadzonym procesie fizjoterapii możemy doprowadzić do zniesienia problemów wynikających z przewodu pokarmowego, ale to również może być połączone lub nie - wszystko należy zweryfikować na organizmie. Zapraszam do współpracy i życzę powodzenia :)

Dzień dobry, charakterystyka Pana objawów może jak najbardziej być spowodowana problemami jelitowymi, które mogą korelować z bólem kończyny. Tego typu objawy u pacjentów kwalifikują się na terapie u Osteopaty (terapie wisceralnie - terapie trzewi). Jeśli się Pan zdecyduje zapraszam do gabinetu al. Kasztanowa 3a, Wrocław