Witam. Od 4 tygodni mam problem z plecami dolnej czesci. Mam wrażenie jak ktos by mi naciskał na sro

2 odpowiedzi
Witam. Od 4 tygodni mam problem z plecami dolnej czesci. Mam wrażenie jak ktos by mi naciskał na srodek kregosłupa nad podsladkami a bol mi przechodzi na lewa noge , miesien w udzie i nie raz czuje mrowki jak mi chodza.
Dzień dobry, zalecam zrobić badanie obrazowe całego kręgosłupa czyli odcinka: szyjnego, piersiowego, lędźwiowego.
Najlepiej zrobić rezonans magnetyczny i z opisem radiologicznym udać się na wizytę do fizjoterapeuty w celu odczytu wyników, przeprowadzenie szczególnego badania fizjoterapeutycznego oraz ustalenia leczenia.
Serdecznie zapraszam do kontaktu ze mną, a postaram się tobie pomóc.
Z poważaniem
Fizjoterapeuta Vladyslav Holovatyuk

Dzień dobry, nie sposób stwierdzić co może powodować powyższe objawy nie badając pacjenta. W zaistniałem sytuacji najpierw proponuję udać się do gabinetu fizjoterapeuty w okolicy, który przeprowadzi kompleksowe badanie. Odnosząc się odpowiedzi p. Vladyslava, pragnę zaznaczyć, że obraz badania obrazowego i jego opis wcale nie musi pokrywać się z objawami pacjenta. Już nie od dziś wiadomo, że w obrazie mogą być zaawansowane zmiany wskazujące na zaburzenie, ale pacjent wcale nie musi mieć objawów klinicznych i odwrotnie. Badania obrazowe powinny służyć jako uzupełnienie badania fizjoterapeutycznego, jeśli w ogóle zaistnieje taka potrzeba. Leczymy pacjenta w rozumieniu całościowym, a nie opis badania obrazowego. Pozdrawiam