Witam, od 3 miesięcy stosuje tetralysal oraz skinoren( rano i wieczorem). Twarz myje mydłem protex,

1 odpowiedzi
Witam, od 3 miesięcy stosuje tetralysal oraz skinoren( rano i wieczorem). Twarz myje mydłem protex, później używam toniku pharmaceris i cetaphilu. Kilka dni temu dermatolog przepisała mi epiduo forte ( miałam używać co drugi dzień). Wczoraj nałożyłam pierwszy raz epiduo. Rano gdy myłam twarz skóra lekko mnie piekła, jednak dopiero gdy nałożyłam tonik skóra zrobiła się czerwona. Powinnam coś zmienić w pielęgnacji czy kontynuować starą rutynę?
Dzień dobry.
Nie chce zabrzmieć jak pesymista ,ale epiduo forte jest nowością / od 1 roku i wielu dermatologów testuje go na wszystkich. Obstawiam ,że skończy się podrażnieniem, przesuszeniem skóry i będzie trzeba go odstawić. Zwykłe epiduo jest zdecydowanie bezpieczniejsze.
Patrząc na Pani zestaw i tak jedyną substancja ,która coś leczy to tabl. tetralysal. Dopóki je Pani łyka może to dawać nawet efekt poprawy.
Każde odstawienie tych tabletek odsłoni braki wszystkich pozostałych składników. Żaden inny składnik zewnętrzny nie ma wpływu na to czy stany zapalne się pojawiają czy nie .
cetaphil- ot zwykły droższy garnier do mycia.Skinoren i epiduo - kwasy ,które mają odbarwiać przebarwienia, ale nie potrafią kontrolować stanów zapalnych.
Proszę poczytać więcej o izoteku ,bo za 2-3 lata nadal będzie Pani na tetralysalu.... i innych niepotrzebnych lekach.
Z poważaniem dr Piotr Mazur. Kraków.