Witam. Od 3 lat borykam się z łokciem tenisisty, ból jest nie do zniesienia. Przez ten czas dostałam

1 odpowiedzi
Witam. Od 3 lat borykam się z łokciem tenisisty, ból jest nie do zniesienia. Przez ten czas dostałam 5 blokad, a ostatnie dwie pomogły na 3 miesiące i ból jest coraz wększy. Łokieć mam inny, siwy i tak jakby kość wystaje i zanikł mięsień. Lekarz proponował operacje, czy to jest ostateczność? Pozdrawiam
Dzień Dobry!
Zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej, czyli łokieć tenisisty jest procesem zwyrodnieniowym przyczepu mięśni prostujących palce i nadgarstek. Leczenie blokadami nie prowadzi do wyleczenia choroby, a jedynie uśmierza ból. Mam bardzo dobre doświadczenia w leczeniu tej choroby z użyciem autologicznej fibryny bogatopłytkowej. W mojej obserwacji pacjenci rozpoczynający leczenie z dużym bólem [ w skali VAS 7/10] mają poprawę znacznego stopnia [do 0/10 w skali VAS, czyli całkowitą] utrzymującą się przynajmniej kilka lat. Większość pacjentów leczonych tym sposobem przestało przyjmować leki przeciwbólowe, czyli nastąpiła znaczna i trwała redukcja bólu już po 3 miesiącach od zakończenia leczenia
Dolegliwości zasadniczo nie powracają- poprawa utrzymuje się w 12 i 24 miesiącu po podaniu
Moje wnioski na temat przeprowadzonych badań tego sposobu leczenia:
Leczenie autologiczną fibryną bogatopłytkową jest skutecznym sposobem leczenia entezopatii nadkłykcia bocznego kości ramiennej
Daje powtarzalną, trwałą i całkowitą poprawę
Redukuje całkowicie konieczność przyjmowania leków przeciwbólowych
Łączę wyrazy szacunku
Dr Paweł Sokołowicz