witam, od 3-4 miesięcy dochodzą mnie słuchy (dźwięki) z bioder przy podnoszeniu nóg, na przykład pod

3 odpowiedzi
witam, od 3-4 miesięcy dochodzą mnie słuchy (dźwięki) z bioder przy podnoszeniu nóg, na przykład podczas zakładania majtek lub spodenek. nie wiem czy to jest powód do niepokoju bowiem wcześniej nie doświadczałem żadnych dźwięków z bioder. mam 29 lat i jestem mężczyzną.
Dzień dobry,
Odgłosy słyszane ze stawów są zjawiskiem występującym powszechnie, często nie mają one związku ze złym stanem zdrowia. Jeżeli jednak towarzyszy im wyraźny ból lub dyskomfort, może to być objaw istniejącego problemu. Jeżeli jest Pan zaniepokojony tymi odgłosami - polecam udać się do fizjoterapeuty, który zbada biodra i będzie w stanie podpowiedzieć czy i co należy z tym zrobić. Pozdrawiam.

Witam, słyszane trzaski przy podnoszeniu nóg i opuszczaniu mogą świadczyć o tzw. biodrze trzaskającym - najczęściej jeśli chodzi o statystykę. Powodem tego może być przesuwające się ścięgno po strukturach kostnych np. mięśnia biodrowo-lędźwiowego. Zazwyczaj nie powoduje to bólu. Jeśli jest to dokuczliwe polecam wybrać się do fizjoterapeuty lub ortopedy w celu dokonania dokładnej diagnozy. Niestety informacji jest zbyt mało zawartych w Pana wiadomości.
Pozdrawiam Jarosław Komosa Fizjoterapeuta.
Zapraszam na diagnostykę do fizjoterapeuty. Pozdrawiam!