Witam obecnie mam 30 lat,moja historia zaczęła się około 5 lat temu,siedziałem dużo przed komputerem

4 odpowiedzi
Obecnie mam 30 lat,moja historia zaczęła się około 5 lat temu,siedziałem dużo przed komputerem za czasów dzieciństwa,na początku pojawił się ból w okolicach lędźwi,po wizycie u ortopedy i zrobieniu rtg kręgosłupa stwierdzono iż mam dysbalans mięśniowy (przodopochylenie miednicy) dostałem kilka zastrzyków (sucha igła) w okolicach bioder po czym ból minął natychmiastowo oraz czułem rozluźnienie.Niestety ból wrócił po 2 dniach,lecz pojawiał się najczęściej podczas siedzenia,zacząłem się więcej ruszać i tak żyłem z moja dolegliwością,czasem bywało lepiej czasem gorzej.Około 3 lata temu wyjechałem pracować do Anglii,miałem prace mocno fizyczna,dokładniej nosiłem cały dzień ciężkie paczki z kontenerów,zapomniałem o bólu na pol roku,nie miałem żadnych dolegliwości.Nastepie ból wrócił i objawiał się najczęściej po pracy,gdy pracowałem i mięśnie były rozgrzane było o wiele lepiej,lecz gdy wracałem do domu czułem mocne napięcie mięśni oraz ból.W dodatku bol zaczął się przemieszczać i objawiać w lędźwiach,biodrach,barkach,między łopatkami wraz ze sztywnością w bolesnej okolicy. Podczas jednej godziny potrafił się objawić np w 3 miejscach,po czym ustać na 10 min i tak dalej...Trwało to w okolicach roku,postanowiłem pójść na siłownie,podczas treningu bol zmniejszał się praktycznie do zera,w dzień nie treningowy wracał ale jakby słabszy,po kilku tygodniach treningu zapomniałem o bólu,trenuje do dzisiaj, lecz od kilku miesięcy znów walczę z bólem i nie wiem już co mam zrobić... miałem robione testy na borelioze,które wyszły negatywne.RTG które było robione na początku dolegliwości wskazywało przodopochylenie miednicy.Miesiac temu miałem robione badanie MRI,poniżej podaje wynik:
-Spłycenie lordozy lędźwiowej
-Wysokość trzonów kręgów zachowana bez wyodrebniajacych się zmian
-miejscowa nierówność dolnej płytki granicznej trzonu Th10
-miejscowo pogłębiona górna płytka graniczna trzonu l2,poza tum płytki graniczne równe.
-Krążki międzykręgowe w odcinku lędźwiowym o zachowanej wysokości,typowej intensywności sygnałów.
-Na wszystkich poziomach widoczne są cechy rozluźnienia pierścieni włóknistych,minimalnie modelujące worek oponowy bez ucisku struktur nerwowych
-Kanał kręgowy i kanały korzeniowe bez cech stanowy
-Na wszystkich poziomach lędźwiowych widoczny jest podwyższony sygnał wiązadeł międzykomorowych sugerujący zmiany przeciążeniowe/degeneracyjne
-Końcowy odcinek rdzenia nie pogrubiały bez patologicznych sygnałów

Lekarz oraz fizjoterapeuta stwierdzili ze ma prawo mnie czasem coś bolec ale raczej nie codziennie i ze wina jest raczej mięśniowo-powieziowa. Masaż u fizjoterapeuty przynosić efekty na kilka godzin,rozciąganie podobnie.ulge przynosi także ciepły prysznic lecz tylko na krótka chwile.Leki przeciwbólowe nie dają zupełnie nic,ale 2-3 drinki sprawiają ze czuje się jak nowo narodzony... Ciężko codziennie pic żeby bez bólu żyć,może ktoś będzie w stanie pomóc,dziekuje z góry.
Witam,
Może warto ustalić przyczynę dolegliwości i ją wyleczyć? Masaż, ciepły prysznic, leki czy alkohol- to wszystko ma tylko uśmierzyć ból, natomiast nie wpływa na przyczynę. Proszę udać się do fizjoterapeuty, który Pana zdiagnozuje i zaproponuje odpowiednie leczenie.

Z przeczytanego opisu problemu wynika, że przyczyną dolegliwości jest najprawdopodobniej zwiększone napięcie mięśniowo powięziowe dotyczące całego ciała. Najrozsądniej będzie udać się do doświadczonego fizjoterapeuty, a on powinien rozwiązać problem.
Tak jak koledzy wspomnieli powyżej: ciężko jest w takim wypadku doradzić bez zbadania. Przede wszystkim liczy się dobrze postawiona diagnoza, a potem sensowne leczenie, które nie polega tylko i wyłącznie na łagodzeniu objawów. Ja dopatrywałbym się w opisanych przez Pana objawach cech niestabilności - ból pojawiający się w bezczynności i ustający po ćwiczeniach. Najlepiej, jakby poprosił Pan swojego fizjoterapeutę o jakąś formę autoterapii tak, żeby mógł Pan sobie sam pomóc, kiedy ból wystąpi i utrzymywał regularną aktywność fizyczną. Pozdrawiam.
Sugeruję poszukać dobrego lekarza rodzinnego który pomoże znaleźć przyczynę, problem w organizmie, którego istnienie skutkuje przewlekłym stanem zapalnym tkanki łącznej tworzącej struktury okołostawowe kręgosłupa. Dobry fizjoterapeuta specjalizujący się w diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa jest ważny bo pomoże w czasowym łagodzeniu a może nawet czasowej eliminacji dolegliwości jednak bez rozpoznania i leczenia przyczyny, problem może narastać a podejmowane leczenie objawowe w tym fizjoterapia będzie miało coraz słabszy i mniej trwały efekt.