Witam obecnie mam 25lat. W dzieciństwie byłem molestowany ojciec rozbieral przy mnie matkę wpychając

2 odpowiedzi
Witam obecnie mam 25lat. W dzieciństwie byłem molestowany ojciec rozbieral przy mnie matkę wpychając jej palce w intymne części ciała a następnie przytykal mi je do nosa i składał do ust mimo mojego wieku rozbiera ja dalej nie zwracając uwagi na moja obecność. Od wczesnych lat się masturbuje i miałem też przez niedlugi czas odchylenie seksualbe. Nie jestem w stanie być w związku z dziewczyną i unikam kontaktu z nimi jednym słowem brzydzę się gdyż przy próbie bliższej relacji odrazu przypomina mi się ten smród. Czy to co opisałem może być przyczyną moich zaburzeń proszę o poradę.
Dzień dobry,
Z tego, co Pan opisuje, doświadczał Pan w domu rodzinnym przemocy seksualnej ze strony ojca. Tego typu wydarzenia, szczególnie powtarzające się, mają realny wpływ na dorosłe życie i mogą (choć niekoniecznie muszą) przyczyniać się do problemów w relacjach, problemów w sferze seksualnej, rozwoju niektórych zaburzeń, itp. Fakt, że Pan tutaj zadał pytanie jest pierwszym, niezwykle ważnym krokiem, na drodze do poprawy jakości życia. Jeśli wspomnienie smrodu uniemożliwia Panu nawiązanie trwałej relacji i jest powodem cierpienia, warto by rozpocząć terpię u psychologa, psychoterapeuty lub seksuologa.
Wokół problemów natury seksualnej narosło sporo mitów, dzięki którym większość osób na hasło "seksuolog" odwraca się na pięcie. Jeśli chce się Pan dowiedzieć na czym polega taka terapia, polecam dowolną książkę prof. Lwa Starowicza oraz oba tomy "Seksuolożek".
Pozdrawiam,
Anna Głowocz

Dzień dobry,
Wydarzenie, które Pan opisuje wskazuje na to, że widzi Pan połączenie pomiędzy wydarzeniem traumatycznym (czynna przemoc ze strony ojca oraz bierne przyzwalanie na nią ze strony matki), a swoimi obecnymi trudnościami. Dziecko ma prawo nie wiedzieć jakie są normy, natomiast emocjonalnie wie, kiedy jego bezpieczeństwo, integralność czy granice są zagrożone. Jeśli miałby Pan gotowość, polecam podjęcie współpracy z certyfikowanym psychoterapeutą lub psychotraumatologiem. Z Pana wypowiedzi widzę, że to byłoby dla Pana ważne, by kiedyś nawiązać zdrową relację z kobietą. Warto posłuchać swoich potrzeb.
Z życzeniami dbania o siebie,
Iwona Łaskarzewska
Psycholog