Witam, obecnie jestem w 33 tygodniu ciaży. Na covid chorowalam w ubiegłym roku pazdziernik/listopad.
1
odpowiedzi
Witam, obecnie jestem w 33 tygodniu ciaży. Na covid chorowalam w ubiegłym roku pazdziernik/listopad. 2 miesiące temu sprawdziła sobie z ciekawości przeciwciała-99,78 bau/ml przy czym <7,1 ujemne, >7,1 dodatnie. Wiem, że nie ma okreslonej wartości, która byłaby wystarczająca. Ginekolog zaleca, aby przyjąć chociaż jedną dawkę szczepionki przed porodem. A ja i chciałabym i boję się, czy to jakiś nie zaszkodzi malutkiej. Mam też pytania:
1. Czy skoro miałam obecne przrciwciala to jest szansa, że dzidzia też coś dostanie?
2. Czy szczepienie nie zaszkodzi w jakis sposob dziecku w brzuchu? Nie wpłynie źle na ciaze?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
1. Czy skoro miałam obecne przrciwciala to jest szansa, że dzidzia też coś dostanie?
2. Czy szczepienie nie zaszkodzi w jakis sposob dziecku w brzuchu? Nie wpłynie źle na ciaze?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Szczepienie przeciwko COVID-19 uznawane jest za bezpieczne i należy do szczepień zalecanych w ciąży. Tak jak Pani zaznaczyła wcześniej nie ma rzetelnej informacji jakie miano przeciwciał jest wystarczające do zabezpieczenia przed ponowną infekcją i czy chronią one Panią również przed innymi wariantami wirusa. Szczepienie ma potwierdzoną skuteczność w zapobieganiu i zmniejszaniu ciężkości przebiegu infekcji COVID-19, który na etapie trzeciego trymestru może być potencjalnie groźny dla Pani i dziecka.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Witam ,mam pytanie dotyczące brania testosteronu i stosowania leku neoparin 100mg/1ml czy można brać to i to ? Dzisiaj dowiedziałem się że mam zakrzepicę , wynikło to z tego , że w wojsku podczas ćwiczeń zaczęła puchnąć mi nogą i pojawiły się siniaki i skierowali mnie do lekarza który stwierdził…
- Witam. Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Jestem po porodzie dwa miesiące,Pani ginekolog przepisała mi tabletki madinette. 9 listopada dostałam ciemnoczerwonego krwawienia ze skrzepami które uznałam za okres więc zaczęłam brać tabletki o godzinie 22 jednak po dwóch dniach zażyłam…
- Dobry wieczór Mam pytanie Dnia 25.10.2021r robiłam betę HCG i wynosiła ona 2690,69. 5 listopada ciąża została potwierdzona w 6tyg Dziś powtórzyłam betę i wynosi ona 214534,42 Czy nie jest to za niski przyrost i ciąży nie ma ?
- Ocena wyniku badań AMH Mam 23 lata Mediana 3,71 a wynik badania 4,75 ng/ml Czy wynik badań jest prawidłowy?
- Witam. 06.11 mialam ostatnią miesiączkę. Teoretycznie wedlug wyliczeń owulacje mialam okolo 19-20.11 w 17 dniu cyklu hcg wynosi 2.3 czy jest szansa że mogę być w ciąży? Kiedy ewentualnie powtorzyc?
- Wczoraj uprawiałem seks analny z poznanym tego samego dnia chłopakiem. Byłem stroną pasywną. Chłopak nie założył na penisa prezerwatywy, a ja ze stresu kompletnie nie zwróciłem wtedy na to uwagi. Nie jest mi wiadome, by cierpiał na jakieś choroby, ale oczywiście nie mogę być tego pewnym. Czy…
- Witam od 2 miesięcy zmagam się ze straszną kleistością napletka i skóry żołędzi penisa. Powoduję mi to otarcia skóry lub zaczerwienienia które powodują dyskomfort. Mam coś takiego ze jak ściągam napletek to mam wrażenie i uczucie jak bym odrywał plaster od skóry. Plus strasznie przyklejają się…
- Witam, od kilku dni mam żółty nieprzejrzysty i ciągnący się śluz, jest go dość sporo, poza tym mam momentami ból taki jakbym miała dostać miesiączkę ale nadal jej nie mam (spóźnia się 3 dni), nie mam też innych objawów, czy jest to coś nie normalnego lub czy jest szansa, że to ciąża?
- Dzień dobry. Czy można stosować razem lek Zotral i Levopront?
- Dzień dobry, pisze z bardzo ważnym pytaniem, cierpię na ciężki przypadek lęku, gdzie dolegliwości z układu pokarmowego powodują u mnie lęk przed wymiotami co powoduje ataki paniki i w najgorszym wyniki wymioty, po ataku lęku czuje obrzydzenie do jedzenia, mimo ze kocham jesc, stosuje farmakoterapię…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.