Witam. Nazywam się Monika. Mam 28 lat. Od kąd pamiętam tzn. przypominają mi sie nawet czasy wczesne

1 odpowiedzi
Witam. Nazywam się Monika.
Mam 28 lat. Od kąd pamiętam tzn. przypominają mi sie nawet czasy wczesnej podstawówki ( 2 albo 3 klasa), regularnie w odstępach 1 do 2 miesięcy na moim języku pojawiają sie afty - bardzo bolesne wypukłe małe ,,kropki,,. Początkowo były to pojedyńcze jakby białe krosty. I tak od miesiąca do miesiąca się pojawiały. Przez parę lat, później po tym długim czasie ustali. Około 4 lata temu zaczęły się pojawiać znowu, znowu średnio co 2 miesiące, znikały dopiero po około 1.5 tygodnia, tylko że teraz zaczęły się pojawiać wszędzie. Juz nie pojedyncza krostka tyko pół języka, czubek języka, zdarzało się że nawet koniec języka koło migdałów był zainfekowany Tak, że nie można bylo śliny przełknąć, pomijając jeszcze to że pół języka był w krostach. Do tego usta momentalnie robią się spierzchniete i zazwyczaj pojawiała się też opryszczka do kompletu. Jakiś czas temu miałam tak silne zapalenie jamy ustnej, że postanowiłam pojechać do lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do szpitala to laryngologa wie pojechałam. Laryngolog powiedział że w sumie to mam powiększone węzły chłonne i rzeczywiście nie fajnie to wygląda ale ... on się tym nie zajmuje i dał mi skierowanie do dermatologa bo próbował skojarzyć nie wiem dlaczego moją infekcje w buzi do tego, że na twarzy pojawiły mi się wypryski. Zero jakiego kolwiek pobrania krwi... nic. Uslyszalam tez ze jedyne co moze zrobic to dac mi antybiotyk... no i dostalam augmentin. Darowalam sobie dermatologa, postanowiłam wybrać się na pogotowie stomatologiczne ale i tam nie dowuedzialam sie niczego bo odeslali mnie do periodontologa ... ale ovdzwanialam w wieku w moim mieście i tylko jedna pani mała termin prywatnie na za tydzień. Kpina przecież za tydzień wszystko zajdzie a przecież lekarz musi to zobaczyć. Przynajmniej u mnie to nie są normalne aftu juz teraz. Niby krew mam dobra bo robiłam prywatnie dla siebie wyniki. Obawiam się że może to być objaw jakiejś poważniejsze choroby, tylko nie wiem gdzie uderzy C żeby w końcu dostać pomoc. Dzisiaj znowu mam nawrót, w przeciągu godzin pojawiają mi się nowe bąblwe na języku. Zrobiłam zdjęcia . Bardzo proszę mi coś podpowiedzieć. ;( dodam że w domu mam 3 małych dzieci które nie mają tego problemu całe szczęście. Pomocy;(
Jest to najprawdopodobniej nawracające altowe zapalenie jamy ustnej spowodowane drożdzakami,które aktywują się podczas spadku odporności.Należy pójść do stomatologa który przepisze nystatynę do pędzlowania jamy ustnej.Moze to być również spowodowane wirusem opryszczki zwykłej,w takim przypadku oprócz typowej maści Zovirax należy rozważyć podanie doustnego leku przeciw opryszczce.