Witam. Na krótko po porodzie zaobserwowałam u siebie niepokojące objawy, które utrzymują się przez d

2 odpowiedzi
Witam. Na krótko po porodzie zaobserwowałam u siebie niepokojące objawy, które utrzymują się przez dłuższy czas. Z dnia na dzień bywa często, że odczuwam zwiększoną nerwowość i irytacje w stosunku do robienia rzeczy i osób z którymi przebywam. Łatwo mnie zdenerwować. Wobec męża stałam się ,,czepialską zołzą", (jeżeli tak to można nazwać). Czuję się przytłoczona i brak mi chęci na cokolwiek, do tego sprawy nie ułatwia nadmierny lęk o dziecko i to poczucie odpowiedzialności, które nie co obciąża. Nie mam pojęcia czy to tylko przejściowy okres czy to uczucie bezradności już zawsze będzie mi towarzyszyło. Na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić,
że nie jestem do końca szczęśliwa. Mam mnóstwo natrętnych myśli i dużo obaw związanych z rodzicielstwem. Od kiedy po raz pierwszy zostałam mamą, lęk towarzyszy mi każdego dnia.
Dzień dobry,
przyjście na swiat dziecka to mieszanka różnych uczuć,czasem nawet nieznanych.
To wysiłek fizyczny i psychiczny dla kobiety .Potrzebne jest wsparcie psychiczne aby uspokoić myśli i często czyjeś ręce do uporania się z nową codziennością .Młody tata nie zawsze daje sobie z tym radę.
Jeżeli ocenia Pani że brak Pani tego wsparcia lub nawet je mając jest Pani zaniepokojona swoją sytuacją proszę poszukać pomocy psychologicznej.
Zapraszam online i
pozdrawiam serdecznie Bogna Gadomska Karwacka

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam Panią
Z perspektywy psychologicznej pojawienie się dziecka na świecie oznacza wejście w zupełnie nową rolę i konieczność przebudowy dotychczasowego funkcjonowania, zarówno w ujęciu indywidualnym, ale także rodzinnym czy partnerskim. Zmieniają się również priorytety. Powoli uczymy się nowej roli. W zasadzie na początku każdy dzień przynosi sytuacje, które wymagają od nas nowych umiejętności. Jest to długi proces i to jak sobie z nim poradzimy zależy od bardzo wielu czynników zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Poczucie obciążenia, zagubienia, lęku o dziecko, przytłoczenia odpowiedzialnością jest zupełnie normalne. Nie mniej, jeśli taki stan się przedłuża, narasta i zaburza codzienne funkcjonowanie, a przede wszystkim niepokoi Panią i przynosi cierpienie, warto skorzystać z rozmowy ze specjalistą, który mając więcej informacji wesprze Panią w procesie poszukiwania rozwiązania problemu, odzyskania spokoju wewnętrznego i poprawy Pani funkcjonowania. W razie pytań, zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam Panią ciepło.
Ewelina Prigan

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.