Witam, moje pytanie dotyczy Duphastonu. Miałam potwierdzoną owulację, 2 dni po owulacji zaczęłam bra
1
odpowiedzi
Witam, moje pytanie dotyczy Duphastonu. Miałam potwierdzoną owulację, 2 dni po owulacji zaczęłam brać Duphaston 2x1 przez 10 dni a od 19 dc do teraz (21 dc) mam średnie krwawienie. Do konca brania leku został mi dziś wieczór i jeszcze 2 dni. Moje pytanie brzmi czy jest możliwe, żeby miesiączka przyszła mi w trakcie brania leku czy jest to skutek uboczny o możliwym wystapieniu plamienia/krwawienia, o którym mowa w ulotce? Dodam, że nie mam żadnych nadżerek, polipów itd., narządy rodne też wporządku, PCOS nie zostało stwierdzone. Ponadto, mam nieregularne miesiączki i nigdy w życiu tak szybko nie dostałam okresu. To jest mój 4ty cykl z Duphastonem i w poprzednich cyklach takie rzeczy nie miały miejsca. Od 2 do 3 dni po odstawieniu przychodziła miesiączka. Dodam jeszcze, że obecne krwawienie poprzedziło 2 dniowe plamienie kontaktowałam się wtedy z lekarzem i kazał nadal brać lek to też tak robię zgodnie z zaleceniem. Martwi mnie natomiast ta krew bo nie wiem jak mam ją interpretować ... Będę wdzięczna za odpowiedź i z góry dziękuję.
Wita. Bez badania nie umiem odpowiedzieć. Skontaktuj się z ginekologiem swoim.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.