Witam. Moje dziecko ukonczylo juz 10,5 miesiaca. Samodzielnie pelza, raczkuje, wstaje, chodzi przy m

14 odpowiedzi
Moje dziecko ukonczylo juz 10,5 miesiaca. Samodzielnie pelza, raczkuje, wstaje, chodzi przy meblach. Jednak nie siada. Posadzone przeze mnie odrazu kladzie sie na brzuch. Czasami zdarza mu sie usiasc na kolankach. Powinnan sie martwic czy jeszcze dac mu czas?
Powinno już próbować przyjmować pozycje siadu bocznego z pozycji czeroaczej. Nie wolno dziecka sadzać bo jest to szkodliwe dla kręgosłupa. Proszę się wybrać na konsultacje z fizjoterapeuta który pokaże jak ćwiczyć pozycje siadu z dzieckiem

witam Panią serdecznie .najprawdopodobniej wszystko jest w porządku z Pani dzieckiem.Dzieci które wcześniej podejmują raczkowanie/ pełzanie na nieco później odkładają swobodną kontrolę pozycji siedzącej. Po prostu im to nie jest na tym etapie potrzebne. Jeżeli nic innego Panią nie niepokoi w rozwoju pani dziecka proszę być spokojnym, ewentualnie skonsultować się z fizjoterapeutą który zapewne już w cztery oczy potwierdzi Pani moje słowa. Trudno wyobrazić sobie dziecko mające 10 miesięcy pełza i raczkuje a nawet wstaje, które miałoby mieć jakiś problem w rozwoju ruchowym. Miłego dnia
Witam,
To pytanie należało by zweryfikować z pediatrą, neurologiem dziecięcym lub fizjoterapeutą zajmującym się metodami neurofizjologicznymi (np. NDT Bobath)
Witam bardzo ciężko jest stawiać tezy przez internet nie widząc dziecka. Jest takie samo prawdopodobieństwo, że wszystko jest w porządku, jak również, że np. dziecko ma słabą stabilizację centralną. 11 miesięcy to deadline na siadanie dla dzieci. Warto już na tym etapie skonsultować się z fizjoterapeutą.
Warto skonsultować się z fizjoterapeutą pediatrycznym.
Zdecydowanie warto udać się do fizjoterapeuty dziecięcego.
Proszę nie martwić, wszystko jest w porządku ! Jeśli dziecko chodzi, nie mówimy tutaj o słabej stabilizacji centralnej.
Oczywiście jeśli ma Pani wątpliwości, proszę skorzystać z konsultacji fizjoterapeutycznej.
Jeżeli Pani dziecko pionizuje się przy meblach i kroczy przy nich oznacza to że ma wystarczającą siłę mięśniową w tułowiu. Wiek wskazuje również na doskonały rozwój ruchowy. Wszystko jest w porządku a maluch nie ma ochoty na siedzenie jak w koło jest tyle do poznania. Pozdrawiam
Dzień dobry. Z opisu wydaje się, że neurologicznie jest wszystko w porządku. Czasami zdarza się, że dzieci starają się przybrać pozycje wyższe szybciej niż do siadu, bo łatwiej im podciągnąć się na rękach do stania niż skorzystać z pracy mięśni posturalnych. Z Pani opisu wynika,że dziecko siada w siadzie '"W" co również może świadczyć o nieznacznym obniżeniu napięcia mięśni brzucha. Warto skonsultować się z fizjoterapeutą, który pokaże kilka zabaw wzmacniających te partie mięśniowe oraz zastosuje kinesiotaping.
Pozdrawiam Magdalena Litarska
Witam Panią myślę, iż niepokój jest niewskazany, gdyż raczej wszystko jest ok.
Ale gdy Pani się niepokoi odnośnie rozwoju maleństwa to proszę ewentualnie skonsultować się z neurologiem lub pediatrą.
Paweł Michałowicz. Pozdrawiam.
Umiejętność samodzielnego osiągania przez dziecko pozycji siedzącej jest ważnym etapem w jego rozwoju i powinno nastąpić ok 8-9 m.ż. Proponuję zapytać najpierw Waszego lekarza pediatrę, opcjonalnie udać się z dzieckiem na konsultację do neurologa dla dzieci, bądź fizjoterapeuty specjalizującego się w rehabilitacji dzieci.
Najlepiej na konsultację z fizjoterapeutą neurorozwojowym od niemowląt i małych dzieci. Mięśnie maluszka mogą być jesżyczę za słabe by sam siedział a chodzenie przy meblach jest wspomagane więc też to o tym świadczy. Niech jak najwięcej raczkuje i pozostaje w pozycji czworaczej. Tyle na odległość mogę polecić.
Dziecko sam nie siada .siadu uczymy dzieci ponieważ tego wzorca ruchowego nie ma w kodzie genetycznym. Proszę rehabilitowac Dziecko metodą Bobath i koniecznie uczyc siadu . Taki wzorzec powinien być wykształcony około 4,5 miesiąca

Myślę, że w takim przypadku warto skonsultować się z fizjoterapeutą pediatrycznym.