Witam moja przygoda z zębem dolna 7 rozpoczęła się następująco miałam rozpoczęcie leczenia kanaloweg

2 odpowiedzi
Witam moja przygoda z zębem dolna 7 rozpoczęła się następująco miałam rozpoczęcie leczenia kanalowego przez stomatologa ale odesłał mnie do innego bo nie miał mikroskopu po 3 dniach ból był tak silny że nie mogłam spać i funkcjonować pojechalam ponownie do innego stomatologa równie mi wyczyścił i założył lekarstwo przepisał antybiotyk tak abym przetrwała 2 tyg do wizyty u stomatologa z mikroskopem. Teraz jestem 3 dzień po 1 wizycie i leczeniu pod mikroskopem po 2 tyg druga wizyta kończąca a nadal odczuwam ból promieniujacy do ucha oraz do górnych zębów po lewej stronie i przy nagryzaniu. Mam wrażenie że boli mnie połowa twarzy i czuje uklucia pod uchem . Mam pytanie jak długo może utrzymywać się ból i czy to normalne jakby takie bóle nerwów ?
2 tygodnie zęby mogą być bolesne po zakońćzonym leczeniu, powyżej tego okresu wskazane jest wykonanie TK

Dzień dobry,
Dolegliwości bólowe w przypadku zapalenia miazgi powikłanej zapaleniem tkanek okołowierozchołkowych może się utrzymywać dłuższy czas .Trudno ocenić jaka jest sytuacja w tym przypadku. Jednak z reguły prawidłowe oczyszczenie kanałów powinno spowodować poprawę . Warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym jeśli ból się nasila, proszę mnie czekać do kolejnej wizyty.