Witam. Moja była dziewczyna ( zerwaliśmy w ubiegłym tygodniu, po 3 letnim związku, wiec jestesmy te

1 odpowiedzi
Witam.
Moja była dziewczyna ( zerwaliśmy w ubiegłym tygodniu, po 3 letnim związku, wiec jestesmy tez w ciezkim momencie naszej relacji, z drugiej strony nadal pozostajac bliskimi sobie osobami) ma mysli samobójcze. Mysli te obecne sa w jej zyciu od dluzszego czasu, jednak rozmawiajac z nia dzisiaj, zobaczylem ze sa bardziej konkretne niz byly kiedys. Dziewczyna chodzi na psychoterapie od paru miesiecy, jednak wiem, ze porusza tam inne tematy i nie otworzyla sie z tematem swojego zlego samopoczucia oraz braku checi do zycia. Czy powinienem w tym przypadku skontaktowac sie z Psychoterapeuta? Jest to dla mnie dylematem, poniewaz wiem, ze z drugiej strony same te wizyty sa dla niej wyzwaniem i obawiam sie, ze w razie ewentualnego zbytniego drazenia tematu ze strony terapeutki mogla by z tej terapii zrezygnowac, badz tez stracic zaufanie, co przynioslo by skutki odwrotne do zamierzonych. Co moge zrobic w tej sytuacji?
Rozumiem, że dylemat jest związany z jednej strony o dobro byłej partnerki, z drugiej o jej komfort w czasie własnej terapii. Może warto z nią porozmawiać o sensowności wnoszeniu takich tematów na terapii. Zawsze jest to trudny temat i nie należy do przyjemnych. W takich przypadkach trzeba sugerować się przede wszystkim bezpieczeństwem danej osoby. Jeśli myśli zaczną się nasilać mogą przerodzić się w czyny. Psychoterapeuta powinien (jeśli sam nim nie jest) skierować na konsultację psychiatryczną.