Witam, Moja 4-miesięczna (20 tygodniowa) córka przestała odpychać się rączkami od podłogi. Wcześnie

1 odpowiedzi
Witam,
Moja 4-miesięczna (20 tygodniowa) córka przestała odpychać się rączkami od podłogi. Wcześniej ładnie trzymała główkę w górze, podpierała się na przedramionach z rączkami w lini środkowej ciała, a teraz od około 2 tygodni w leżeniu na brzuszku rączki się jej rozsuwają na boki, głowa opada. Próbuje podnosić główkę beż podparcia na rękach, dłonie raz ma rozluźnione, a raz zaciśnięte albo podnosi się na zaciśniętych piąstkach. Ugina kolanka. W leżeniu na plecach łapie zabawki, układa rączki w lini środkowej.
Dzień dobry. Nie powinno być to nic groźnego...choć w tym wieku raczej powinien poprawiać się podpór w leżeniu na brzuchu. Może być tak że Pani córka prezentuje "pływanie"... jednocześnie podnosząc ręce i nogi do góry. Powinno to pojawić się jednak nieco później...ok 6 miesiąca... dla pewności pokazałbym się Fizjoterapeucie w celu oceny rozwoju. Pozdrawiam