Witam Moj synek ma 7 tygodni, martwi mnie to ze jest nerwowy i przy tym nerwowo wymachuje raczkami

5 odpowiedzi
Witam
Moj synek ma 7 tygodni, martwi mnie to ze jest nerwowy i przy tym nerwowo wymachuje raczkami i nozkami a cala ciaze bylam spokojna , do tego jeszcze przy tym placze ma problemy z kolka i z kupka.
Witam. Nie podała Pani czy karmi Pani piersią synka. jeżeli tak - powinna Pani zwrócić uwagę na to co Pani jada. Na zasadzie prób i błędów, powinna Pani wyeliminować (ze swojej diety) produkty pogłębiające kolki. Około 30% dzieci ma skłonność do kolek, czasami kolki mają podłoże alergiczne. Z reguły, po 3 - 4 miesiącach kolki ustępują. Proszę przed karmieniami układać dziecko na brzuszku - na kilka minut. można też brzuszek dziecka masować. Z leków poleciłbym lek homeopatyczny o nazwie Colocynthis 9CH, który jest w postaci granulek. Te granulki należy rozkruszyć, przy pomocy plastykowej łyżeczki w szklance lub mocniejszym kieliszku i rozpuścić w niewielkiej ilości (np. 5mil.) wody przegotowanej o temp. pokojowej. Proszę podawać jednorazowo 5 granulek, wtedy kiedy wystąpią kolki. Lek jest bezpieczny, nie można go przedawkować. może Pani zastosować nawet kilka dawek dziennie. Pozdrawiam Dr J.Czelej

być może niepokój jest związany z dolegliwościami brzusznymi , proszę zasięgnąć porady pediatry
Dzień dobry

Bez badania trudno się jednoznacznie wypowiedzieć.
Mógłbym tylko doradzić konsultację rehabilitanta dziecięcego.

Pozdrawiam
Piotr Hartmann
Dzień dobry.
Jak dokładnie objawia się to, że dziecko "jest nerwowe"? W jakich sytuacjach synek się tak zachowuje? Dziecko może być niespokojne, gdy np. ma dolegliwości bólowe spowodowane chociażby kolkami - jest to dolegliwość często spotykana w tym wieku. Pomocny jest masaż brzuszka, ciepłe okłady, stosowanie probiotyków, laktazy, a także odpowiednia technika karmienia i układania dziecka, wsparcie przy oddaniu gazów po karmieniu, stosowanie technik kojących. Jeżeli jednak ma Pani wątpliwości, czy to na pewno kolka jest przyczyną rozdrażnienia dziecka, konieczna jest wizyta u pediatry. A co dokładnie ma Pani na myśli, pisząc o problemach z kupkami?
Dzień dobry. Może jest niespokojny z powodu dolegliwości ze strony brzucha. Trzeba pomasować brzuszek, układać na parę minut na brzuchu przed karmieniem. Można podać np. Esputicon 3 x 1 kropla. Zwykle takie objawy powoli zanikają, zwłaszcza po rozszerzeniu diety. Jeśli będą utrzymywać się lub nasilać - należy zgłosić się do pediatry. lek. cz. Czechyra