Witam. Mój problem polega na tym, że odkąd pamiętam gdy tylko zostaje sama w domu nagle moje samopoc

2 odpowiedzi
Witam. Mój problem polega na tym, że odkąd pamiętam gdy tylko zostaje sama w domu nagle moje samopoczucie gwałtownie się pogarsza. Mianowicie chodzi o to, że gdy przebywam w domu z kimkolwiek mój humor jest dobry bądź poprostu neutralny a jeśli tylko zostanę sama nagle mój humor ulega pogorszeniu. Mam wtedy natłok dziwnych myśli typu, iż np. Moje życie jest bez sensu itp oraz jest mi smutno. Towarzyszy mi wtedy często także poczucie nieuzasadnionego lęku. Podkreśle raz jeszcze, że taki stan pojawia się tylko wtedy kiedy pozostaje w domu sama nawet jeśli chwile temu przebywałam z kimś i miałam dobry humor. Czy jest to objaw jakiejś z chorób psychicznych? Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam
Dzień dobry.
Bardzo chciałbym udzielić wyczerpującej odpowiedzi, ale aby było to możliwe potrzebowałbym znacznie bardziej wyczerpujących danych. Sama zwróciła Pani uwagę na dość specyficzne warunki pojawiania się lęku i natłoku "dziwnych myśli" - tzn. kiedy zostaje Pani sama w domu. Jeżeli przyjąć normę większościową (czyli opartą na pytaniu, czy większość ludzi w podobnej sytuacji odczuwa to co ja?), to zaryzykowałbym tezę, że Pani reakcja odbiega od tejże normy. Należałoby zatem przyjrzeć się dokładniej jakie przekonania, jakie myśli stoją za taką reakcją oraz temu, co stanowi źródło wspomnianych przekonań. Tego rodzaju analiza przekracza jednak ramy tego chatu i wymaga konsultacji ze specjalistą podczas wizyty.
Pozdrawiam serdecznie
Dariusz Wołoszczyk

Zalecam wizytę u psychologa lub psychoterapeuty, ktora sprecyzuje diagnozę i przyczyny.