Witam Mój problem jest następujący : mam 43 lata , do maja byłem zapalonym rowerzystą i dużo ćwiczy

3 odpowiedzi
Mój problem jest następujący : mam 43 lata , do maja byłem zapalonym rowerzystą i dużo ćwiczyłem w domu głównie hantlami. W maju po jednej z tras rowerowych ( ok 40km) zacząłem odczuwać drętwienie szyi po lewej stronie. Nie był to ból który uniemożliwiał mi funkcjonowanie jedna cały czas był dokuczliwy. Nie pomagały maści , środki przeciwbólowe trochę . We wrześniu pojawił się dodatkowo ból prawego barku z przodu i boku , duży ból występujący głównie podczas ruchu oraz lekko odczuwalny w drugim barku. Na dzień dzisiejszysytuavja wyglada tak, ze ból występuje w obydwu barkach z przodu i boku ale tylko jeśli ręce są zgięte w łokciach i próbuje je unieść do góry i jest to poczaczone z bólem szyi ( bardziej drętwieniem ) . W ciągu dnia rozgrzane mięśnie , ból mniej dotkliwy. Największy problem jest nocą gdy ręce pozostają w bezruchu i próbuje zmienić pozycje lub naciągnąć kołdrę , jest tak zwana masakra, oraz w sytuacji kiedy ręka pozostaje w danej pozycji np. Pod głowa i chce ja z pod tej głowy wyjąc wtedy następuje ból . Jeszcze jedna ważna informacja : jeśli jedną z dłoni oprę na przeciwnym barku i próbuje podnieść do góry łokieć ból jest okropny . USG nic nie wykazało , lekkie zwapnienie w jednym i drugim barku. Rozpocząłem rehabilitacje na razie po pierwszym zabiegu trudno spodziewać się efektów. Może ktoś z Państwa miał do czynienia z podobnym przypadkiem ?
Dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam
Dzień dobry. Z Pana opisu wynika, że raczej za to wszystko odpowiednie SA mięśnie łopatki, st barkowego i kl. piersiowej. Mysle, że objawy są tak duże bo za długo Pan czekał z interwencją i nałożyly się kolejne napięcia. Jeżeli korzysta Pan z klasycznej rehabilitacji to efekty mogą być mniejsze. Zalecam pracę manualną u Fizjo. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Terapia manualna (pierwsza wizyta) - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Napięcie mięśniowe jest kontrolowane przez układ nerwowy, a ten często "napotyka przeszkody" w obrębie kręgosłupa. Doświadczony fizjoterapeuta (terapeuta manualny) powinien pomóc.
Warto jak najszybciej udać się do fizjoterapeuty specjalizującego się w mechanicznej diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa (np. certyfikowany terapeuta metody McKenzie). Skuteczne podejściem będzie szczegółowa analiza zachowania się objawów w czasie wywiadu i badania przedmiotowego podczas wizyty co pozwoli na ocenę podatności na terapię i jeśli problem będzie poddawać się właściwie prowadzonej terapii, to nie będzie konieczności dodatkowych badań i konsultacji. W zależności od oceny w trakcie wizyty fizjoterapeuta może zlecić dodatkowe konsultacje/badania diagnostyczne/obrazowe - przy opisywanych przez Pana objawach wydaje się że rezonans magnetyczny odc. szyjnego kręgosłupa mógłby być istotnie pomocny. Zaprasza na wizytę diagnostyczno-terapeutyczną.