Witam, mój mąż w pracy podnios ciężar,i od tego czasu boli kręgosłup,ja jemu robię masaż nacieram ma

5 odpowiedzi
Mój mąż w pracy podnios ciężar,i od tego czasu boli kręgosłup,ja jemu robię masaż nacieram maść końska rozgrzewająca,ale jemu nie przechodzi,do jakiego lekarza ma zapisać się mąż
Proszę udać do fizjoterapeuty lub osteopaty aby przebadać męża funkcjonalnie. Jeśli będą potrzebne dodatkowe badania na pewno zostaną zalecone. Najważniejsze żeby wykluczyć nagroźniejsze uszkodzenia (przepukliny, kręgozmyki i inne) poprzez badanie neurologiczne, ortopedyczne, palpacyjne.

W tego typu przypadkach jeśli nie ma objawów neurologicznych i oczywiście w badaniu nie wyjdzie nic podejrzanego wystarczy wizyta diagnostyczna u fizjoterapeuty i nawiązanie dalszej współpracy do wyleczenia problemu .
Pozdrawiam Daniel de Laurans
Proponuję udać się do fizjoterapeuty specjalisty od kręgosłupa. Myślę że to może być najszybsze rozwiązanie problemu.
Pozdrawiam
Witam serdecznie,

bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
W takim wypadku należy udać się do dobrego specjalisty - fizjoterapeuty czy osteopaty. Poprzez badanie kliniczne terapeuta zleci odpowiednie badania.
Nie zawsze maści rozgrzewające są dobrym sposobem na usunięcie bóli pleców.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy al. Komisji Edukacji Narodowej 53 lok. 4

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
Zespół HEALTHCLINIC
Dzień dobry, wizyta u fizjoterapeuty specjalizującego się w terapii bólu kręgosłupa jest potencjalnie najlepszym pierwszym wyborem. Jeśli przyczyną jest wypuklina/przepuklina krążka międzykręgowego, a jest to przyczyna ponad 90% przypadków, to w zasadzie mało kto poza specjalizującym się fizjoterapeutą może skutecznie i trwale pomóc w wyeliminowaniu przyczyny dolegliwości i w konsekwencji wyeliminowaniu bólu. Jeśli problem będzie poważniejszy to fizjoterapeuta pokieruje co do właściwej dalszej diagnostyki lub do lekarza o właściwej specjalizacji. Zapraszam na wizytę diagnostyczną-terapeutyczną.