Witam. Mój cykl w ciągu ostatnich kilku miesięcy wyglądał następująco: - 29dni -29 dni -30 dni

1 odpowiedzi
Witam.
Mój cykl w ciągu ostatnich kilku miesięcy wyglądał następująco:
- 29dni
-29 dni
-30 dni
-32 dni
-38 dni

1. Czy mam rozumieć, moje cykle są nieregularne? Przyjmuje się, że cykl trwa średnio 28 dni, ale i też w przedziałach do 38 dni(tak gdzieś przeczytałam), a ja w takich się łapie. Pierwsza miesiaczka juz dawno za mną, mam 26 lat.
2. Dodatkowo, obserwuje swój sluź i martwi mnie fakt, że nie zaobserwowałam u mnie śluzu "dobrej jakości". U ginekologa jak byłam to nikt mi nigdy nie powiedział, że mam jakiś problem z owulacją.
Dziękuję za odpowiedź
Prawidlowy cykl u kobiety trwa 28dni +\- 2-3 dni czyli miedzy 25-31. Wieksza roznica niz 3 dni to juz cykl nieregularny.

Cykl zaczynami liczyc 1 dzien od dni w ktorym pojawia sie pierwsza ZYWOCZERWONA PLAMA KRWI. Wszelkie plamienia czy brudzenia przed tym dniem to „plamienia/brudzenia przedmiesiczkowe”. Czyli 1 dzien cyklu=1 dzien krwawienia miesiaczkowego. Proponuje zainstalować sobie aplikacje do smartfona np OVUVIEW i obserwować cykl zaznaczając dostepne w aplikacji objawy dodatkowe typu - bole piersi, bole glowy, nerwowosc/placzliwosc, opuchniecie, stosunki, natezenie krwawienia miesiaczkowego w kazdym dniu, natezeniu bolu miesiczkowego itd przez 4 kolejne cykle a następnie prosze wygenerowac „mapy objawow” z kazdego miesica i pokazac ginekologowi ktory zleci Pani odpowiednie badania hormonalne. Pozdrawiam.